Superema jätkas rinnaga toitmist ka 200km rattamaratoni kõrvalt!

Superema jätkas rinnaga toitmist ka 200km rattamaratoni kõrvalt!

08. Feb 2016, 15:27 Emmede Klubi Emmede Klubi

Kaks kuud pärast sünnitust osales vapper ema Sveta Vold ultramaratonil - ta läbis rattaga üle 200 kilomeetri ja seda talvises Minnesotas. Võistlus on ränk ning katkestajaid on palju, kuid Vold nende hulka ei kuulunud. Lisaks pühendas ta võistluse kõrvalt aega oma kahekuusele tütrele, jätkates imetamist ka võistluse jooksul.

"See on üks raskemaid talviseid maratone üldse," ütles Vold. "Väga tihti tabad sa end mõttelt, et mida ma siin üldse teen? Pidama ei tohi jääda, kontrollpunktis jood ja sööd sooja toitu ning siis täiskäigul edasi.” Veelgi keerulisem on maratoni läbida neil, kes peavad tegema imetamispause. Voldi abikaasa Dan mässis nende tütre Yeva soojalt sisse ja viis ta esimesse ning teise kontrollpunkti naisele vastu, et ema saaks last toita. Voldil oli kaasas ka rinnapump ning ta tegi seitse peatust piima välja pumpamiseks.

Iga peatusega lisandus kontrollajale 15 kuni 20 minutit, kuid sellest hoolimata jõudis ta finišisse naiste arvestuses kolmandana, ajaga 31 tundi ja 44 minutit. Vold ütleb, et võttis selle aja, sest miski pole talle lapsest tähtsam. Samas ei jäta ta kiitmata oma abikaasat, kelle toeta poleks see kogemus võimalik olnud. Vold tahab olla teistele noortele emadele eeskujuks näidates, et lapse tõttu ei pea oma hobidest loobuma.

Vahendas parenting.com