Statistika: Kui paljud Eesti beebid söövad ainult rinnapiima?

Statistika: Kui paljud Eesti beebid söövad ainult rinnapiima?

12. Oct 2016, 22:19 Emmede Klubi Emmede Klubi

Tervise Arengu Instituut avaldas täna statistika selle kohta, kui kaua Eestis eelmisel aastal üheaastaseks saanud lapsed olid täielikult rinnapiimatoidul. Selgus, et ühe nädala vanusena said ainult rinnapiima 87,9 protsenti beebidest, ühe kuu vanusena toitus ainult rinnapiimast 79,6 protsenti lastest ja kolme kuu vanusena toitus puhtalt rinnapiimast 64,4 protsenti beebidest.

Kuue kuu vanusena toitus ainult rinnapiimast 29,9 protsenti lastest. See protsent on ilmselt madal seetõttu, et paljud lapsed hakkavad juba enne kuuendat elukuud saama lisatoitu - püreesid. Selles uuringus loetakse täielikult rinnapiimatoidul olevateks neid lapsi, kes ei saanud rinnapiima kõrvale ühtegi muud toidukorda - ei teed, vett, mahla, piimasegu ega muud.

Seega ei ole 65-90 protsenti nii madal, kui esmapilgul tunduda võib - ülejäänu hulka kuuluvad ka need beebid, kes vajavad enneaegsuse või teiste terviseprobleemide tõttu vaid esialgu pisut lisatoitu, ning beebid, kes igapäevaselt söövad rinnapiima, kuid saavad harva lisaks RPA-d. 

Võrreldes 2013 ja 2014 aastatega on täielikult rinnapiimatoidul olevate beebide arv Eestis õige pisut langenud. Enne seda täielikult rinnapiimatoidul olevate laste kohta statistikat ei kogutud. Koguti vaid infot üldse rinnapiima saavate laste hulga kohta: aastast 1998 kuni aastani 2012 rinnapiima saavate laste hulk stabiilselt aina tõusis.

Tutvu TAI statistikaga rinnapiima söövate beebide kohta SIIN ja SIIN.

 

Kas ja kui kaua toitus Sinu beebi ainult rinnapiimast?