Kui Sinu laps suudab juba iseseisvalt istuda, hakkab ta üsna pea ka ringi liikuma. Esialgne liikumine võib olla keerutamine- ta keerutab end kõhuliasendis ümber oma telje, roomamine - ühe jalaga lükkab ja teist veab järel või kombinatsioon keeramisest, lükkamisest, tõukamisest ja tõmbamisest, kas siis kõhuli või selili.
Enamasti piisab mõnest nädalast, et beebi vahetaks roomamise käputamise vastu (neljakäpukil liikumine). Kuigi enamik beebisid ei hakka käputama enne kaheksandat elukuud, teevad vähesed seda juba pooleaastaselt ja on ka neid beebisid, kes jätavad käputamise vahele ja hakkavad kohe kõndima. Kuna roomamine/käputamine ei ole selline osa lapse arengust, mida saab ette ennustada, siis beebi, kes hakkab seda teistest hiljem tegema või jätab üldse selle etapi vahele, ei ole põhjus muretsemiseks.
Muretsemiseks ei ole põhjust ka siis, kui kõigepealt hakkab beebi liikuma tagurpidi, see on tavaline, sest tema ülakeha kontroll on rohkem arenenud kui alakeha oma. Üsna pea õpib ta ka edaspidi liikuma.
Selleks, et innustada oma beebit roomama/käputama, anna talle piisavalt ruumi ja luba tal vabalt kodus ringi uudistada. Kui lased tal maailma avastada õues, veendu, et tema põlved on kaetud, seda isegi suvel. Kui Sinu kodu on puhas, ära muretse tema määrdumise pärast: väike kogus tolmu ja mustust ei tee talle halba.
Sa ei pea asetama oma beebit käputamise asendisse, ta saab selle nipi ise selgeks kui ta juba roomata oskab. Pea meeles, et beebi soov käputada, põhineb motivatsioonil pääseda asjadeni, milleni ta varasemalt ei ulatunud, seega meelita teda talle atraktiivsete asjadega.