Rinnapiima 5 võluvõimet

Rinnapiima 5 võluvõimet

06. Nov 16:23 Emmede Klubi Emmede Klubi

Meie Emmede Klubis usume samuti, et fed is best ehk toidetud on parim. Alati ei ole võimalik lapsele rinnapiima anda ja sellisel juhul on perele heaks lahenduseks piimasegu. Kui võimalik, tuleks aga eelistada rinnapiima, sest olgem ausad – sellel on peaaegu, et võluvõimed! 

1. Ema rinnapiim erineb poiste ja tüdrukute jaoks. Kui emale sünnib tütar, on tema rinnapiimas vähem rasva ja valku kui poja saanud ema rinnapiimas. Veelgi enam, 2012. aasta uuringus leiti, et Keenia naiste rinnapiim on tütarde jaoks kõrgema kvaliteediga kui poegade jaoks, kuna kultuurilistel põhjustel on peredele Keenias tütrest rohkem kasu. 

2. Rinnapiim kasvab koos lapsega. See, kui palju rasva ja energiat rinnapiim sisaldab, muutub lapse kasvades. Mida suuremaks laps saab, seda toekamaks muutub rinnapiim.

3. Rinnapiim muutub, kui laps jääb haigeks. Kui rinnapiimatoidul olev beebi on haige, sisaldab emapiim rohkem haiguste vastu võitlemiseks vajalikke antikehasid kui muul ajal. Eriti maagiline on see, kuidas ema keha lapse haigusest "teada saab" – signaal liigub lapse suust ema nibu kaudu. 

4. Uuringud näitavad, et rinnapiimatoidul lastel on tulevikus vähem astmat ja allergiaid kui pudelitoidul kasvanud lastel. Nimelt sisaldab rinnapiim selliseid rasvhappeid, millel on ainulaadne võime katta lapse soolestikku ja toetada sellega keha immuunvastuseid. Rääkimata sellest, et ühe hiljutise uuringu järgi aitab rinnapiim isegi võitluses vähi vastu...

5. Öine imetamine uinutab, sest öises rinnapiimas on rohkem magama panevaid nukleotiide kui päevases piimas. Ilma naljata – teadlased on isegi soovitanud rinnapiima pumpavatel emadel anda lapsele väljapumbatud piima samas ööpäeva osas, kui piim pumbatud sai, sest rinnapiim on tõesti spetsiaalselt valmistatud vastama igal toidukorral beebi hetkevajadustele. 

 

Imetamine võib olla (ja tihti ongi) alguses väga keerukas, kuid need imelised omadused muudavad rinnapiima nimel pingutamise pisut kergemaks, kas pole? Kui vajad tuge, siis pöördu julgelt imetamisnõustaja poole!