Neli kasulikku nõuannet gaasivaludega beebi emale

Neli kasulikku nõuannet gaasivaludega beebi emale

03. Nov 2015, 00:00 Emmede Klubi Emmede Klubi

Beebi esimeste elukuude vältel tuletage endale pidevalt meelde, millises keskkonnas veetis laps eelmised üheksa kuud. Hoidke last süles niipalju kui võimalik; kallistage, kiigutage ja kussutage teda ning liikuge temaga palju ringi – ka emaüsas ei olnud veel sündimata laps täiesti liikumatu. Heaks lahenduseks võib olla lapse kanderihmade kasutamine: need jätavad ema käed vabaks, kuid tagavad lapsele samal ajal turva- ja lähedustunde.

20150319084912-97354.jpg 

  • Lapsega koos olles püüdke vältida supermarketeid, ühistransporti ning teisi ülerahvastatud ja kärarikkaid kohti. Kui see ei ole võimalik, siis püüdke neid vältida vähemalt pärastlõunasel ja õhtusel ajal, kui seal liigub rohkem inimesi. Kavandage oma päevakava nii, et teil ei oleks koos lapsega üle ühe asjatoimetuse (näiteks arsti või perenõustaja juurde minek) päevas.

20150319084903-62778.jpg

  • Toitke last rinnaga nii sageli, kui ta seda soovib, ja laske tal süüa nii palju, kui ta tahab.
  • Pange imik kõhulihaste tugevdamiseks iga päev mõneks ajaks kõhuli, tehke vastavaid harjutusi, masseerige lapse kõhtu ja ujutage teda vannis.
  • Koolikute all kannatavad lapsed kasvavad ja arenevad normaalselt ning on reeglina täiesti terved. Sellest hoolimata on see vanemate jaoks raske aeg, mistõttu tuleb kogu aeg meeles pidada, et see on ajutine seisund, mis varsti ise mööda läheb. Tavaliselt kannatavad beebid koolikute all kõige enam teisel elukuul. Kolmandal elukuul nutavad lapsed juba mõnevõrra vähem ja neljandal elukuul need tavaliselt kaovad.

Miks beebi nutab, mis on koolikud ja kuidas on gaasivalud seotud ema toitumisega ? Loe lähemalt leheküljelt gaasid.ee

Leenu Leenu 21. Apr 2023, 09:50

Rahutu ja nutva beebiga on see koolikute aeg tõesti raske vastu pidada, kui magamatust ja väsimust on palju ning jaksu, äkki ka kannatlikkust vähevõitu. Eks muidugi ju mõistab, et see aeg on mööduv ja et ka beebsu ei saa sinna miskit parata, aga selles osas saab õnneks mõningaid asju ette võtta ja ei pea nö kannatama. Igasugu rahustavate võtete ja muude tegevuste kõrval võib heaks leevenduseks olla ka probiootikumide andmine, sest see toetab beebsu seedetrakti ning aitab seda ajutist ebamugavustunnet vähendada. Ühed sellised probiootilised tilgad on BioGaia Protectise tilgad, mida on just koolikute osas palju uuritud ning teadaolevalt üsna efektiivsed. See on toidulisand, see et ta on ohutu ja toimib, selle kohta on palju infot.