Kas sina imetaksid last, kes ei ole sinu enda oma?
Kas teeksid seda lähedase sõbra või oma lihase õe nimel?
Justnimelt seda Kanada päritolu ühe lapse ema Mila Valli tegigi - ta võttis oma õelapse imetamise üle päeval, kui tema õde Erica ootamatult haigestus. Haiguse tõttu sattus Erica koomasse ning ei saanud enam oma lapse jaoks olemas olla.
Valli ei kõhelnud hetkekski, kas soovib oma õelapse imetamise enda peale võtta. See enneolematult lahke ja hoolitsev žest liigutab kahtlemata kõigi (imetavate) emade südameid üle terve maailma.
Vallil endal on aasta ja viie kuu vanune poeg ning ta kavatseb õe kümnekuust tütart kuni ema paranemiseni rinnaga toita. Valli pakkus imetamise välja alternatiivina rinnapiimaasendaja asemel. "Me oleme alati teineteise laste eest hoolitsenud. Ilmselgelt on see siin pisut teistmoodi - mul oli kahe lapsega küllaltki intensiivne nädal, sellist asja pole meil varem ette tulnud," rääkis Kanadas, Windsoris elav Valli CBC News'ile.
Beebi vanaema ja õdede ema ütles uudistesaatele antud intervjuus: "Minu ootamatult haigeks jäänud tütar oli plaaninud oma beebi imetamist jätkata ja seetõttu ütles minu [teine] tütar, et võtab seniks imetamise enda peale kuni Erica tagasi tuleb ja taas üle võtab."
Valli eeldas, et tema ebatraditsiooniline kuid südamlik tegu saab vaenuliku reaktsiooni osaliseks, kuid avastas endalegi üllatuseks, et tema uue beebigrupi liikmed olid tema teadaande suhtes enam, kui toetavad. Tänapäeva ühiskondlike ja perekondlike standardite järgi võib tema tegu küll ebaharilik olla, kuid see-eest on see imeilus märk õdedevahelisest armastusest. Ema jaoks, kes soovib oma beebit väikelapseeani imetada, tähendab selline žest võimalust imetamist jätkata vaatamata teda tabanud raskele haigusele. Milline fantastiline õde!
Võõra lapse imetamist on läbi ajaloo kasutatud lahendusena imetamisprobleemidele. Kõrgklassi naised palkasid vanasti ammed selleks, et ema saaks kiiremini uuesti rasestuda. Tänapäeval on tavalisem, et vanemad, kes otsustavad imetamisest loobuda (või ei saa seda puhtfüüsilistel põhjustel teha), annavad lapsele rinnapiimaasendajat. Üle maailma on olemas ka rinnapiimapanku ning mõningates paikades on võimalik oma beebile rinnapiima hankida, kui vanemad soovivad, et nende lapsed saaksid rinnapiima tervislikest hüvedest kasu lõigata. Enamus rinnapiimapanku hoiavad oma piima aga haigetele või enneaegselt sündinud beebidele.
Kas sina oleksid vajadusel nõus võõrast last imetama?
kas oleksin nõus ? Kui mul oleks ülejääki ja see oleks viimane lootuskiir, siis jah.