Ema Ilze: Mul on hea meel, et pisikestele roomajatele on püksmähkmed välja mõeldud!

Ema Ilze: Mul on hea meel, et pisikestele roomajatele on püksmähkmed välja mõeldud!

12. Jun 2013, 15:46 Emmede Klubi Emmede Klubi

Lisaks füsioterapeudile Klaudija Hela-le jagas oma kogemusi roomamisega kahe lapse ema Ilze. Tema noorim laps Denize liigub juba ringi. Loe tema isikliku kogemuse kohta allpool!

Laps hakkas roomama veidi peale 6-kuuseks saamist.

Denize hakkas keerama umbes 4-kuuselt. Roomama 6,5-kuuselt. Ootus, et ta hakkab kohe ka käputama, ei läinud päris nii. Käputama hakkas ta umbes 7 - 7,5-kuuselt, tõstes natuke ühte ja natuke jalga edasi.

Lemmik mänguasjad köögis

Füsioterapeut soovitas korraldada keskkond vastavalt lapse oskuse ja arengu järgi - samuti tuleks valida arengu etapile sobivaid mänguasju.

Denize keskne mängimispaik on praegu köök. Ta üritab kõiki sahtleid sorteerida ja ka ema aitab selles kaasa, pannes talle sahtlitesse asju, mida ta võib sealt sisse-välja tõsta. Ja loomulikult tõstab ta osa asju põrandale, et laps nendega mängida saaks.

Denize on õppinud asju pudelisse panema ja muidugi tahab ta oma uusi oskusi muudkui korrata ja korrata.

20130606145956-74962.jpg

 

Mähkmevahetus on keeruline!

Mähkmevahetus on beebi esimesel eluaastal üks sagedasemaid emade tegevusi, kuid kui laps muutub aktiivseks ja mähkmeid on keeruline jalga panna, osutuvad kasulikuks püksmähkmed.

Päris raske oli Denize mähkmeid peale 6. elukuud vahetada, sest ta ei püsinud üldse paigal. Ma olen nii rahul, et keegi on püksmähkmed leiutanud! Need venivad hästi, liibuvad kehaga ja hoiavad vedelikke hästi kinni. Lisaks on nendel ka toredad joonistused. Mähkmevahetuse ajal räägi lapsega, sel viisil õpib ta uusi sõnu.

Füsioterapeut rõhutab, et mähkmeid ei ole hea vahetada keset mängimist, pigem võiks vaadata, millal laps on mähkmevahetuseks valmis. Lisaks ei tohiks seda teha teda taga kiirustades muude tegevuste vahel - võtke aega üksteisega tegelemiseks.

Emmede Klubi

Kui laps tõuseb püsti, hakkab kõndima ja erinevaid akrobaatilisi tegevusi ette võtma, on ka vaja mähkmeid, mis keha liigutustega hästi kaasa painduks ja oma ülesannet täidaks Selle jaoks ongi loodud Huggies ® Step In mähkmed, mis on mõeldud spetsiaalselt pisikestele kõndijatele!

20130606150210-81504.jpg