Beebi areng: 43.-44. elunädal

Beebi areng: 43.-44. elunädal

27. Mar 2013, 17:09 Emmede Klubi Emmede Klubi

Sinu laps on juba 43-44 nädalat vana ja talle meeldib mängida paljude asjadega. Ka asjadega, millega emmele ei meeldi, et laps mängiks. Ja ta oskab sekunditega majas kaost korraldada! Me võime Sulle öelda, et see saab nii olema kaua aega - see aitab ühtlasi lapsel areneda ja maailma avastada!
 

Vaata, kuidas ma kasvan!
 

Mäng " Võta ja kalla välja" on ilmselt selles vanuses beebi suur lemmik, sest kodus tühendatakse ilmselt kõike, alates sokisahtlist kassi liivakastini.

Laps õpib nüõüd ka põhjusest ja tagajärjest aru saama. Näiteks, kui ta kukutab puuvilju laualt maha, avastab ta, et nüüd on kõik puuviljad maas. Kui ta on eriti kannatlik ja andekas, paneb ta need ka vaagnale tagasi. Selline laps õpib, et tal on võim asjade seisu mõjutada. Hea võimalus seda oskust arendada, on talle erinevaid mänge ja tegevusi pakkuda, kus ta saab hulgaliselt nuppe ja hoobasid lükata, ning tõmmata.
 

Beebi hooldus
 

Kui Su laps ärkab haukuva köhaga ja ta kõlab nagu hüljes, võib tal olla kõripõletik. Larüngiit on äge nakkushaigus ja seda iseloomustab kõri ja hingetoru põletik ja need võivad üles paistetada. See vähendab hingamisteid, mis tekitabki haukuva köha ja raskendab hingamist.

Kui laps on ise rõõmus ja magab hästi, ei ole tõenäoliselt midagi hullu, aga kui tal tekivad hingamisraskused, tuleks viivitamatult arstile pöörduda.
 

Sina ja Sinu perekond
 

Kui lapse esimene suur sünnipäev hakkab lähenema, hakkab üha rohkem emasid mõtlema tööle tagasi naasmise peale, sest emapalk ei kesta enam väga kaua.

Ei ole last lihtne hoidja või sugulasega jätta, sest laps on ju kogu oma aja siiani Sinuga veetnud. Kui beebi on Sinu lähedal, ei pea sa muretsema, kas temaga on kõik hästi. On täiesti loomulik lapse järgi igatseda, kui Sa oled tööl ja temast eemal. Kui Sa seda ei tunneks, poleks see pigem normaalne.
 

Televiisor või päriselu?
 

Kas Sa teadsid, et beebi ei saa selles eas veel televiisorist aru?

Jah, ta näeb seal pilte ja helisid, aga ta ei saa tõesti aru, mis teleekraanil toimub.

Ürita televiisorit veel vältida ja lase tal rohkem päriselus õppida!

Õnnelikku kasvamist!

 

Emmede klubi