Arva ära, mis on kõige looduslikum viis beebi vaktsineerimiseks?

Arva ära, mis on kõige looduslikum viis beebi vaktsineerimiseks?

01. Nov 2016, 15:00 Emmede Klubi Emmede Klubi

Teadlased teavad juba ammu, et emapiimast saab laps antikehasid, mis aitavad tal esimestel elukuudel võidelda haigustekitajatega. Nüüd on aga California ülikooli uurijad leidnud, et lisaks ema antikehadele aitab rinnapiima saamine kaasa ka lapse enda immuunsüsteemi arengule.

Kuidas? Usu või ära usu, aga rinnapiimaga jõuavad beebi kehasse ema immuunrakud, mis rändavad lapse seedeelundkonnast immuunsuse eest vastutavasse elnudisse tüümusesse ja hakkavad seal beebi immuunrakke õpetama, vahendab Science Daily. Ema immuunrakud õpetavad beebi keha arenevaid rakke võitlema samade haigustekitajatega, millega ema immuunrakud juba võidelda oskavad. See tähendab immuunsust nende haiguste suhtes, mida ema on põdenud või mille suhtes ta on vaktsineeritud.

Teadlaste sõnul on see avastus tähtis, sest tähendab, et hapra vastsündinu vaktsineerimise asemel võib parem lahendus olla hoopis ema vaktsineerimine või revaktsineerimine enne rasedaks jäämist, ja beebi saab ikkagi "vaktsineeritud". See võib olla piisav kaitse vaktsiinvälditavate haiguste vastu seniks, kuni laps on suurem ja tema vaktsineerimine on efektiivsem.

Näiteks tuberkuloos on haigus, mis levib ka tänapäeval ja ohustab seega lapse tervist juba sünnihetkest saadik, kuid just beebide tuberkuloosivaktsiin ei toimi sama hästi kui täiskasvanutele tehtav tuberkuloosivaktsiin.


Kuigi tänapäevane rinnapiimaasendaja on kvaliteetne ja tervislik, ei oska inimene veel tehases matkida kõiki lihtsamaid ja salapärasemaid viise, kuidas rinnapiim beebi arengut toetab. Kui võimalik, siis vali rinnapiim - see on ainus toit, mille loodus ise on just sinu beebi jaoks loonud!