ARUTELU: mida teie lapsele luti andmisest arvate?

ARUTELU: mida teie lapsele luti andmisest arvate?

21. Jan 2014, 10:10 Emmede Klubi Emmede Klubi

Lapsele luti andmine on üks teema, mille üle paljud inimesed eriarvamusel võivad olla. Aga seda põnevamad arutelud ka sellel teemal on!

Mida arvad lapsele luti andmisest sina? Kas sinu laps kasutas lutti? Mis põhjusel ja millal see talle antud sai? Kas sa üritasid sellest beebi esimestel elunädalatel hoiduda, et beebi imetamine edukas oleks, või arvad, et lutt ei saa seda ära rikkuda? Mis juhtudel võib sinu arust lutti vaja minna? Kui su laps on juba suurem - kui kaua su laps lutti imes? 

Jagage artikli all kommentaarides enda kogemusi ja teadmisi - kõigi osalejate vahel loositakse välja pakk Huggies® Newborn mähkmeid ( kui beebi on juba liiga suur,  et  Huggies® Newborn mähkmeid kanda, võib ema valida ka  Huggies® Pull Ups )!

Ootame teie vastuseid kuni pühapäeva (26.01) õhtuni!

20140121002526-73721.jpg

27. Jan 2014, 10:18

Lugesin seda ka kuskilt foorumist, et luti ots ära lõigata, pidavat tõesti toimima. Väga huvitav, ise poleks selle peale küll tulnud... 😀

21. Jan 2014, 23:20

Kuna mul on kaksikud, teadsin, et lutt on mulle vajalik abimees. Ei saa ju alati mõlemat sülle võtta ja lutt on hea rahusti. Pojal oli kohe alguses suur imemisvajadus ja kuigi ta niigi sõi alguses kolmveerand tundi rinda iga 3 tunni tagant, siis vajas ta ka lutti. Tüdruk alguses lutti ei võtnud, kuid siiski harjutasime teda ka lutiga, et ta oma voodis magama jääks. Praegu lapsed 8 kuused ja imevad lutti enne magamajäämist. Plaanime õigel ajal lapsed siiski nendest võõrutada.

eveliiy eveliiy 21. Jan 2014, 16:28 MerleTorim

Vot seda ma ei oska öelda, kuna ise ei ole kunagi lutipudelit pojal kasutanud. Ma kuulsin seda luti kohta ja tõesti uskumatult hästi toimis😀 Aga arvan, et pudel ju põhimõtteliselt sama,aga lubada ei julge midagi😀

21. Jan 2014, 12:48 eveliiy

Eveliiy , huvitav kas see luti äralõikamise asi toimiks ka lutipudelil ? Tahaks ära võõrutada lutipudelist.

eveliiy eveliiy 21. Jan 2014, 10:01

Ei oskagi nüüd kohe seisukohta võtta, pojal oli lutt kasutusel, aga kasutasime seda vaid magama jäädes, muul ajal tal seda suus ei olnud, isegi päris noorena mitte. Muidugi sai ta ka luti suhu, siis kui tõusis öösel ülesse, kui lutt sai suhu jäi kohe taas ilusti magama. Imetamist see kuidagi ei rikkunud.
Aga tänu sellele öisele lutimisele, oli võõrutusprotsess väga raske. Kõigepealt natuke enne 2-eluaastat võõrutasin tissist, siis jäi lutt mingiks ajaks alles-siis tekkis sellest tõesti sõltuvus juba. Arvasin, siis hetkeks, et nüüd ei saagi enam lutist lahti. Kuni sain ühelt lastearstilt teada, et lõikaks lutil lihtsalt otsa ära ja laps seda enam ei taha😀 Ja see toimis- see toimis üleöö 😀 Ei mingit suuremat kisa ega midagi,lihtsalt visati lutt nurka😀

21. Jan 2014, 09:41

Mis ma arvan lutist ? Lutt on igati positiivne ja praktiline asi .Täidab mitmeid funktsioone : rahustab, uinutab, masseerib.

Martin kasutas lutt väga vähest aega. Alustasime kasutamist sünnitusmajas, kuna see oli arstide soovitus. Mis põhjusel ? Kuna Martin oli pidevalt rahutu ja arvati , et see parandab olukorda. Ja nii oligi ! Mida suuremaks Martin kasvas, seda vähem ta lutti soovis. Pigem olin mina see, kes toppis talle seda pidevalt kätte või suhu, aga tema virutas minema. Umbes 5kuud kasutas ja kõik.

Lutti andsin siis kui uinaku ajal ärkas üles, et saaks edasi magada ; hammaste tuleku ajal, et saaks igemeid sügada ja siis kui oli jonnakas tuju.

Sellest imetamise ära rikkumisest ma ei oska midagi arvata, ega teada. Algselt ma tõesti arvasin, et ei anna lutti...aga kuna arstid sünnitusmajas soovitasid, siis andsin. Kuigi nii paljud ütlesid, et miks andsid jne. Keda ma siis peaks kuulama ?!😀

Kuna võiks lutti anda ? No siis kui laps on rahutu või igemed sügelevad. Rohkem mina ei näe vajadust. Ahjah, kusjuures kasutasin ka siis, kui talvel väljas käisime. Panin luti suhu, et ei tõmbaks külma õhku sisse.

Nüüdseks on Martin 11.kuune ja alates 5.kuust luti vabad. Ei pidanud mina seda ära harjutama, vai dlaps ise ükskord keeldus ja kõik. Polnud jonni ega midagi 😀