YouTube, Facebook, GoFundMe ja teised internetiplatvormid võitlevad vaktsineerimisvastaste müütide leviku vastu

YouTube, Facebook, GoFundMe ja teised internetiplatvormid võitlevad vaktsineerimisvastaste müütide leviku vastu

17. Apr 2019, 23:06 Emmede Klubi Emmede Klubi

Koos leetrite massilise levikuga Euroopas ja USA-s vaktsineerimise alase valeinfo leviku tõttu on üha suurem ka surve sotsiaalmeediaplatvormidele, mis neid müüte ja valesid laialt levitada võimaldavad. Seetõttu on paljud ettevõtted otsustanud hakata vaktsineerimisvastase info leviku vastu võitlema.

Maailma populaarseim ühisrahastuse ja annetuste kogumise platvorm GoFundMe otsustas mõni aeg tagasi eemaldada oma keskkonnast kõik vaktsineerimisvastasusega seotud kampaaniad. 

GoFundMe kõneisik Bobby Whithorne ütles, et tervisealase valeinformatsiooni jagamiseks raha kogumine on platvormi kasutustingimuste vastane. 

YouTube'i saab vaktsineerimisvastase sisuga videoid postitada, kuid nende pealt ei saa enam raha teenida. Pinterest on blokeerinud vaktsineerimisvastased otsingud. Amazon eemaldas oma voogedastusprogrammist Prime vaktsineerimisvastased filmid.

Facebook on väidetavalt vähendanud valeinfot sisaldavate postituste ja gruppide levikut ning keelanud reklaamid, mis sisaldavad vaktsineerimise kohta valeinfot, kuid tõsisemaid samme Facebooki poolt alles oodatakse. 

Maailma Terviseorganisatsioon (WHO) nimetas vaktsineerimisvastase liikumise üheks suurimaks globaalseks terviseriskiks aastal 2019. Vaktsineerimisvastane liikumine on nii ulatuslik peamiselt seetõttu, et internetis saab valeinfot ja meelevaldseid seoseid igaüks laialt levitada ning kui ühesugust valeinfot on näha väga palju, hakkab see tunduma tõesena. 

 

Kas pooldad tervisealase valeinfo leviku piiramist internetis?