Viis põhjust, miks su laps sind ei kuula

Viis põhjust, miks su laps sind ei kuula

17. Mar 2016, 11:12 Emmede Klubi Emmede Klubi

Enamik lapsi kuulavad paremini ühe vanema sõna. Mõnikord on selleks vanem, kes nendega kõige rohkem aega veedab või siis hoopis vanem, kes kõvemat häält teeb. Siin on kirjas viis tegurit, mille üle mõtiskledes saame lapse end paremini kuulama panna.

1. Üks vanem sobib lapse iseloomuga paremini
Mürada armastav laps kuuletub paremini mürada armastavale vanemale, samas kui tõsine ja tagasihoidlik laps võtab kuulda vaikset ja rahulikku vanemat. Proovige lähtuda oma lapse vajadustest ja pakkuda talle sellist tähelepanu, nagu ta soovib - seeläbi paraneb ka omavaheline suhe ja kuuletumine.

2. Üks vanem edastab keelde ja käske selgemalt
Iga vanem suhtleb oma lapsega erinevalt. Kui üks küsib: “Kas sa tahaksid oma toa korda teha?” siis teine edastab sõnumi: “Tee oma tuba korda!” Lastele sobivad paremini lihtsalt mõistetavad selged käskused.

3. Vanemate reeglid ja allumatuse tagajärjed on erinevad
Ei olegi võimalik, et kaks lapsevanemat nõuaks lastelt täpselt sama. Nii see lihtsalt on. Kuid tähtis on veenduda, et nõudmised oleks ligilähedaseltki samad. Vanemad peaksid paika panema selged reeglid ja plaani, kuidas korda hoida ja mis on karistusteks.

4. Üks vanematest räägib liiga palju
See vanematest kes pidevalt jagab tähelepanekuid “ istu sirgelt - ära lutsi pöialt - vii nõud kööki ära” muutub lapsele lõpuks kuuldamatuks. Võidab vanem, kes ei nääguta pidevalt, vaid teeb ühel korral kõva häält.

5. Lapsel on ühe vanemaga lähedasem suhe
Hea läbisaamine oma lapsega suurendab tõenäosust, et ta sinu käskudele ja keeldudele allub. Täiskasvanud inimestele meeldib kuulata ülemust, keda austatakse. Sama toimib ka vanema - lapse suhte puhul. Määratlevaks ei ole sealjuures lapsega koos veedetud aja kogus, vaid selle kvaliteet. Seega kuuletuvad lapsed pigem sellele vanemale, kes neid pühapäeviti pallimängule viib kui sellele, kes kodus pidevalt keedab ja koristab.

Allikas: About.com

26. Mar 2016, 12:22

Ja nii ongi ... 😀