Viis mõtet mõistvast lastekasvatusest

Viis mõtet mõistvast lastekasvatusest

19. Mar 2014, 11:33 Emmede Klubi Emmede Klubi

Esimest korda lapsevanemaks saades tunnevad naised sageli, et olukord kasvab üle pea - on arvukalt eriarvamusi, lastekasvatuse põhimõtteid ja koolkondi, kirjutab ajakirja Sensa märtsinumbris kolumnist Sukhdev Kaur. Ta jagab lugejatega viite teadmist, mis talle emaduse rajal toeks on olnud. 

1. Keskendu teievahelisele sidemele. Turvaline tugev ühendus ema ja lapse vahel on õnneliku ja usaldusliku suhte alus. Lõpetagem teiste üle kohtu mõistmine ning iseenese ja oma laste karistamine ning mürgitamine pidevate võrdluste, võitlemise ja kriitikaga.

2. Võta iseend koos oma harjumustega pideva vaatluse alla. Vanematena tuleb ka meil oma lapse beebieast välja saada ning kasvada koos oma lapse muutustega. Ära kohtle vastsündinut nagu kolmeaastast ega kolmeaastast nagu vastsündinut. Pidev muutumine jätkub kogu elu. 

3. Õpeta eeskuju andes. Lastel ei ole vaja epistlit pidavaid ega nende peale häält tõstvaid vanemaid ega karistusi. Kui su lapsed näevad, et oled enamasti empaatiline, lahke ja mõistev ning jääd oma keskmes stabiilseks, siis nad õpivad ühel päeval olema samasugused. 

4. Õpi lastega rääkima laste keeles. Kui me ei astu vähemalt korra päevas laste tasandile ja ei mängi ja naera koos nendega ja nende keeles, siis võtame sellega endilt võimaluse näha maailma täiesti uue pilguga. 

5. Loo emade kogukond. Tänapäeval on iga ema sulgunud oma koju, valmistab toitu ja koristab tube. Iga naine vajab tegelikult lisaks perele ka emotsionaalset tuge pakkuvat kogukonda. Ühenduses olemist, lihaseid õdesid või inimesi, kes saavad alati üksteise poole pöörduda. 

 

Mida arvavad Sukhdev Kauri õppetundidest Emmede Klubi lugejad? Milliste punktidega nõustud, millistega mitte ja miks?