VIDEO! Zoombook: Näpunäiteid lapse esimeseks sünnipäevapeoks

VIDEO! Zoombook: Näpunäiteid lapse esimeseks sünnipäevapeoks

31. May 2017, 09:51

Meie väike beebi on üheaastane! Kas seda on vähe või palju? Esimene eluaasta on beebi jaoks justkui terve eluaeg. Selle aja jooksul jõuab nii palju toimuda – esimene keeramine, esimesed hambad, esimene naeratus, esimesed sammud ning mõistagi – esimene sünnipäevapidu!

Esimene sünnipäev on lapsevanemate jaoks väga oluline. Kuidas saaksime seda teha lõbusamaks ja huvitavamaks nii lastele kui täiskasvanutele?


Külalised

Esimese sünnipäevapeo puhul tekib kiusatus helistada kõigile sõpradele ja sugulastele, et oma suurt rõõmu jagada, aga mõeldes päeva väikesele peaosalisele tasuks külaliste arvu pigem hoida tagasihoidlikuna.

Asukoht

Oma peas lapse sünnipäeva planeerides tekib ilmselt palju huvitavaid mõtteid, kus see toimuda võiks. Kuigi valikus on väga palju toredaid lapsesõbralikke restorane , kohvikuid ja mängutubasid, on lapse esimeseks sünnipäevapeoks parim koht tema enda kodu. Kodus on kõik talle tuttav ja just seal tunneb ta end kõige turvalisema ja õnnelikumana.

Aeg

Peo toimumisaja valik on tõenäoliselt korraldamise kõige raskem osa. Enamik üheaastaseid beebisid vajavad päeval veel üht või mitut unepausi. Lase selles osas oma beebil olla boss ja arvesta tema igapäevase rutiiniga. Esimene sünnipäevapidustus ei tohiks olla ka liiga pikk, kahest tunnist aktiivsest tegevusest täiesti piisab.

Tegevused

Mida koos külalistega teha? Mõtle välja mõned toredad ühised tegevused. Sobivad nii laulmine, tantsimine kui mängimine. Oluline on, et kõigil oleks lõbus.

Toit

Mis sünnipäev see oleks ilma tordita? Loomulikult ei tohiks peolaualt puududa tort ning suupisted nii väikestele kui suurtele pidulistele.

Kingitused

Sünnipäeva kõige oodatum osa on muidugi kingitused. Väikesele beebile võid aga julgelt kingitusi üle anda vähehaaval, et üllatusmomente ja rõõmu jätkuks kauemaks.

Pildid

Ära unusta oma olulist elusündmust piltidele jäädvustada! Enamasti on lapsevanematel oma beebi sünnipäevapeol palju tegemist ning kaamera kätte haaramine võib sootuks ununeda. Hea mõte on aegsasti mõnel sõbral paluda kaamera kaasa võtta ja tähtis peresündmus üles pildistada.

Kuigi fotod on toredad, kipuvad need liiga sageli ununema ning keegi meist ei ole kaitstud selle eest, et üks hetk meie kallimad mälestused ootamatu rikke tõttu arvutist kaovad. Et tähtsad pildid oleks alati kindlas käeulatuses pakub www.zoombook.ee veebilehekülg võimalust luua oma fotodest  ainulaadne album, mida jagada oma lähedastega.

Soovime teile sünnipäevaks meeldejäävaid hetki!