Väikelaps: Seltskonnamängud, mida mängida koos väikelastega

Väikelaps: Seltskonnamängud, mida mängida koos väikelastega

22. Mar 2015, 17:37 Emmede Klubi Emmede Klubi

Kalapüüdmise mäng

Vaja läheb:

  •     sinine õhem tekk/lina
  •     õng - selle võib ise valmis meisterdada või poest osta (ise saab õnge valmistada harjavarrest, mille külge on seotud nöör koos konksu või pesulõksuga)
  •     väikesed üllatuskingitused

Mängu ettevalmistus:
Tekk/lina kinnitada nii, et see eraldaks väikese osa ruumist ning oleks kinnitatud piisavalt kõrgele, et lapsed selle taha ei näe (näiteks üle toa tõmmatud nööri külge pesulõksudega). Katte peale võib õmmelda/joonistada/kleepida ka mõned kalad, et see tõetruum paistaks.

Mängu käik:
Lapsed hakkavad kordamööda üle riputatud riide kala püüdma, kui õngesid jagub igale lapsele, võivad nad ka kõik koos kala püüdma asuda. Pärast mõningast õngitsemist, hakkab neil näkkama - mängujuht kinnitab õngede külge üllatuskingitusi.

Mida sa sööd?

Aseta erinevaid toiduainete tükikesi taldrikule, vali laste hulgast üks mängija ja seo tal silmad kinni. Väiksema lapse puhul võid aidata tal taldrikult mõne tüki võtta, suurem laps võtab ise ning mängija püüab aru saada, mis asi tal käes on. Neid tükikesi võib katsuda, nuusutada ja maitsta, et aru saada, millega tegu on. Kui üks laps on ära arvanud, on kord järgmise käes.
Soovitused: ära vali toiduaineid, mis määrivad. Kui seltskonnas on ka neid lapsi, kes on Sulle üsna võõrad, uuri kas neil on allergiaid mõned toiduaine vastu.

Kaisukaru peitus

Väikelapsed armastavad peitussemängu ning sellest võib neile pakkuda erinevaid varianti - näiteks kaisukaru peitmine. Võtke üks kaisukaru ning laske see ühel lapsel ära peita, see, kes karu esimesena leiab, saab järgmisena peita.

Mis on printsessis/printsis teisiti?!

Vali üks mängija, kellega koos lähed hetkeks toast välja kuni teised lapsed istuvad ja ootavad. Teise tuppa viidud mängija - printsessi välimuses, muuda mõni väike asi, näiteks tee talle pats või hoopis võta pats lahti, tee jalatsite paelad lahti või pane jalanõud valesse jalga jms. Kui väike muutus on tehtud, minge teiste laste juurde tagasi ning laske neil arvata, mis on printsessis teisiti. See laps, kes õigesti arvab, on järgmine, keda muudetakse.

eveliiy eveliiy 24. Mar 2015, 12:41

kalapüüdmise mäng on väga hea mäng laste sünnipäeval, isegi lapsena seda sünnipäevadel mänginud.