Väga lihtne meisterdamisidee väikelapsele - pane jänkule saba taha!

Väga lihtne meisterdamisidee väikelapsele - pane jänkule saba taha!

13. Apr 2017, 15:00 Emmede Klubi Emmede Klubi

Lihavõtted on kohe käes! Lastele meeldivad munadepühad väga, sest tavaliselt kaasneb sellega meisterdamine üheskoos emme ja issiga - kas siis traditsiooniliselt mune värvides või midagi muud toredat oma kätega valmistades. Seepärast jagame teiega tänagi üht toredat meisterdamisideed, mis on sobilik ettevõtmine juba aasta või kahese väikelapsega: sabaga jänkud.

Vaja läheb: värvilist paberit (võimalikult tugevat, eriti hea idee on kleepida tavaline värviline paber papist põhjale), kääre, pisikesi pompome ehk pehmeid dekoratiivkerakesi, takja- ehk krõpsupaela.

Lõika erinevat värvi paberitest välja jänesekujundid ja kleebi sinna, kus jänku saba olema peaks, takjapaela krobeline pool. Seejärel kleebi takjapaela pehmem pool pompomidele. Isegi kui takjapael on isekleepuv, võib selle pompomidele liimimiseks ikkagi liimipüstoli abi vaja minna. 

Seejärel ulata nii jänesed kui ka pompomid väikelapsele ja hakake koos harjutama. Kõigepealt saab väikelaps õppida kuhu ja kuidas saba jänese külge käib, siis aga juba jagada sabad sama värvi jänese külge. 

20160324125115-18491.jpg

Vahvad lihavõttejänesed valmis!

(Allikas: Käsitööprojekt koos juhendi ja piltidega pärineb Briti blogist Lifeaccordingtob.com)


Mida ja kuidas oled Sina lastega munadepühade puhul koos meisterdanud?

Mirjam Mirjam 26. Mar 2016, 11:47 MerleTorim

Oi, kui vahva see muuseumiidee on! Ilusaid pühi teie perele!

26. Mar 2016, 11:23

Selaastal võtsin vanema pojaga (3a) ette ja õpetasin sibulakoortega munasid värvima. Varem olime teinud tablettvärvidega ning kleepsudega. Lapsele meeldis väga ja no munakesed tulid ikka palju ilusamad. Lapsel ka nägu laia naeru täis 😀

Lisaks plaanime täna õhtul koos perega jänkusid meisterdada ning homme läheme külastame põllumajandusmuuseumi kus samuti vahvad meisterdamised käsil nig lisaks saab tutvuda taluloomadega 😀