Vaata, millised turvatoolid põrusid autoliitude sügisestes testides

Vaata, millised turvatoolid põrusid autoliitude sügisestes testides

26. Oct 2018, 16:42 Emmede Klubi Emmede Klubi

Foppapedretti Uniko i-Size'i soetada ei tasu, sest tool sai tarbijatestides hävitava hinnangu – nii laps kui ka tool lendasid õnnetuse korral istmelt lahti. Foto: kuvatõmmis autoliitude kokkupõrketesti videost


Autoliidud ADAC, ÖAMTC ja Autoliitto avaldasid sel nädalal uued turvahällide ja -toolide tarbijatestide tulemused. 

MTÜ Laps Turvaliselt Autos teeb tulemustest kokkuvõtte:

Sügiseses testis osales kokku 19 erinevat turvatooli. Kuna osasid neist on võimalik soetada ka ISOFIXiga, siis kokku testiti 24 erinevat kombinatsiooni.

Halvad uudised

Üllataval kombel oli sel korral mitmel toolil probleeme mürgiste ainete sisaldusega. Näiteks Jané Koos i-Size ja Hy5 TT Successor sisaldasid liiga suures koguses naftaleeni, mida kahtlustatakse kantserogeensuses. Osann Fox ning Graco Turn2Reach sisaldasid aga lastele mõeldud asjade kohta liiga palju leegiaeglusteid TCPP ja TDPC.

Kui turvavarustus sisaldab liiga palju kahjulikke kemikaale, ei saa tool teste positiivse tulemusega läbida olenemata kokkupõrketestide tulemustest. Seetõttu saigi näiteks külg- ja laupkokkupõrkes suurepäraste tulemustega Jané siiski hävitava üldhinnangu.

Kahjuks osales ka sel korral testides üks turvatool, mis põrus täielikult ülesandes last õnnetuses kaitsta. Tool nimega Foppapedretti Uniko i-Size lendas 15 kilogrammi kaaluva testnukuga laupkokkupõrkel aluse küljest lahti. Vaata väga kehva tulemusega kokkupõrketestist videot SIIN. Samast toolist leiti ka liiga suur kogus naftaleeni. 

Head uudised

Sel sügisel taastestiti Eestis vägagi populaarset ja levinud Maxi-Cosi Cabriofix turvahälli, mida viimati oli testitud päris kaua aega tagasi – 2010. aastal. Rõõm on tõdeda, et Cabriofixi võib jätkuvalt usaldada – ilma aluseta kasutamisel sai see uueks turvahindeks "hea". Küll aga tasub silmas pidada, et testimisel koos FamilyFix alusega sai Cabriofix turvahindeks "rahuldava" suurema vigastuste riski tõttu külgkokkupõrkes!

Ka pikalt oodatud Joie i-Level osales sel korral tarbijatestides – hindeks väga tugev "hea" ning miinusena välja toodud vaid suur ruumivajadus.

"Hea" turvalisuse tulemuse said veel ka: Hauck comfort fix + comfort fix isofix alus, CBX Shima (ka koos Shima isofix alusega), Cybex Pallas/Solution S-fix ning Britax Römer Dualfix M i-Size.

"Väga hea" turvalisuse tulemuse said aga: Britax Römer Baby-Safe 2 i-size koos i-size või i-size flex alusega ning Britax Römer Swingfix M i-Size.

Kui Sind huvitavad testide tulemused lähemalt, siis leiad need siit:

 

20181026163149-35376.jpg