Uudislugu aitas 2-aastasel diagnoosida leukeemia

Uudislugu aitas 2-aastasel diagnoosida leukeemia

27. Jul 2017, 18:19 Emmede Klubi Emmede Klubi

Uudised 13-aastase poisi surmast, kelle diagnoos oli jäänud märkamata, aitasid päästa 2-aastase lapse elu. Poiss läks kooli arstikabinetti ning kurtis kehva enesetunnet. Haiglas diagnoositi tal leukeemia ning ta suri vaid 8 päeva hiljem. Pärast uudise lugemist kiirustas 29-aastane Laura Handley oma lapsega arsti juurde, sest märkas lehes välja toodud sümptomeid.

Uudistega kursis olemine ning emainstinkt võisid päästa väikese tüdruku elu. “Lugesin sümptomite kohta ning hakkasin mõtlema, et ka minu tütrul on pidevad sinikad ning punased laigud,” kirjeldas Handley. “Me mõtlesime kogu aeg, et ta on lihtsalt kohmakas ja kukub tihti, kuid seekord tundsin, et midagi on valesti ja läksin kohe järgmisel hommikul arsti juurde.”

“Kolmapäeval, 6. juulil varises meie maailm kokku. Tazminil diagnoositi leukeemia,” rääkis ema. Vaid ühe päevaga oli muidu tervest, võib-olla veidike kohmakast väikelapsest, saanud vähihaigla patsient. Vapper tüdruk leiab endale haiglas kergesti tegevust ning lööb kaasa isegi koristustöödel. Isegi arstid on öelnud, et Tazmini lugu on ime, kuna peale sinikate polnud tal mitte mingeid sümptomeid, seega oleks ta ravini jõudnud liiga hija.

Tüdruku ema ütleb, et tunneb väga kaasa 13-aastase James O’Mara perekonnale. “Kui ma poleks lugenud sellest vaesest poisist, siis poleks ma arsti juurde läinud,” ütleb ta. “Me arvasime lihtsalt, et ta on natuke kohmakas.”

Tüdruku vanemad on Tazmini võitluse kajastamiseks teinud ka lehekülje Facebooki

Allikas: Kidspot.au