Üheaastase halvatud Juss-Mathiase edusammud

Üheaastase halvatud Juss-Mathiase edusammud

24. Jan 2018, 14:14 Emmede Klubi Emmede Klubi

Vapper Juss treenib hoolsalt pea hoidmist. Foto: erakogu


Üleöö Eestis kuulsaks saanud väikese Juss-Mathiase jaoks on selle aasta algus olnud tõeline ime. Autoõnnetuse tagajärjel halvatuks jäänud üheaastane poiss ja tema perekond saavad nüüd olmemurede asemel keskenduda lapse tervenemisele, sest Eesti inimesed annetasid neile jõuluaegse heategevussaate "Inglite aeg" vahendusel üle 64 000 euro, vahendab TV3.

Kuigi "Inglite aeg" oli eetris kuu tagasi, ei ole Eesti inimesed Juss-Mathiase perekonda veel sugugi unustanud. Iga päev helistab keegi, et tuua mõni vajalik kingitus või soovitada uut arsti. Perel on nüüd tolmuimeja, mikrolaineahi ja uus käru, millega saab Juss-Mathiast mugavamalt õue jalutama viia. Toodud on hoidiseid, lastele kommi ja mänguasju. Juss-Mathiase parim sõber on tema õde Adeele, keda venna haigus ei heiduta. Adeele mängib Jussiga, hoiab tal käest kinni, laulab talle, toidab teda.

Inimeste lahkusest liigutatud vanemad hakkasid ka blogi pidama, et kõik soovijad saaksid Juss-Mathiase loole kaasa elada. Blogi asub SIIN

Aasta algas suure töövõiduga - Juss-Mathias hakkas ise sööma, sonditoit on möödanik. Hiljuti õppis poiss ka uue sõna: "Head aega". Arstid ja terapeudid annavad aina suuremat lootust järgmisteks edusammudeks. Vabatahtlikuna käib Jussi juures nüüd füsioterapeut, kes on andnud perekonnale lootust, et Juss võib uuesti käima hakata. Praegu sihitakse selles suunas, et paari kuu pärast suudaks Juss pead hoida ning teiseks sünnipäevaks ise istuda. Kõige rohkem unistab ema Carina aga, et laps hakkaks iseseisvalt hingama.

Möödunud kevadel juhtus perega kohutav autoavarii, kus ema Carina sõitis teelt välja ja põrkas tohutu hooga otse vastu betoonist teetruupi. Tütar Adeele pääses vigastustega, kuid Juss-Mathias jäi kaelast allapoole halvatuks. Peatselt avastasid vanemad Carina ja Juhan aga, et laps tunneb oma jäsemeid ja aeg-ajalt ka liigutab pisut. Nad usuvad, et poeg paraneb.

 

Kui keegi soovib Jussi ja tema perekonda nõu või jõuga aidata, võib kirjutada ema Carina meiliaadressil carinakoppel@hot.ee. Perekond on heade inimeste toetuse eest äärmiselt tänulik!