Tulus investeering: Lego klotsid

Tulus investeering: Lego klotsid

30. Dec 2015, 16:14 Emmede Klubi Emmede Klubi

Legod on toredad ja last arendavad mänguasjad, aga mitte ainult - need on ka väga hea rahaline investeering, kirjutab eilne Eesti Päevaleht. Nimelt on näiteks 15 aastat tagasi soetatud Lego konstruktor oma väärtust kasvatanud rohkem, kui aktsiad, kuld või pangahoiused, selgus The Telegraphi analüütikute uuringust!

Aktsionäride vara on aastas keskmiselt 4,1 protsenti kasvanud, oma raha kulda paigutanute investeering on kosunud 9,6 protsenti ja need, kes valisid raha hoiustamiseks pangahoiuse, on oma säästude väärtust kasvatanud 2,8 protsendi aastas. Lego algsete temaatiliste konstruktorite turuvärtus on aga iga 12 kuuga alates tootmise lõpetamisest 2000. aastal kasvanud 12 protsenti.

Isegi mullu soetatud Lego komplekti on võimalik täna eBays 36% kasumiga maha müüa. Näiteks mõned aastad tagasi 136 euro eest ostetud Lego hind on nüüdseks tõusnud 1360 euroni. Kõrgema hinnaga on vanad filmidega nagu "Star Wars" seotud Legod või tuntud hoonete ja ikooniks kujunenud kaubamärkide imitatsioonid. Kuid ka igapäevased Legod nagu lihtne politseijaoskonna komplekt kasvatavad ajaga oma väärtust.

Kõige hinnalisemad on kasutamata originaalpakendis komplektid, kuid soetamishinnast rohkem maksavad ka kasutatud komplektid.


Uskumatu?