Testi oma väikelapse tuleviku akadeemilist võimekust - rosina abil

Testi oma väikelapse tuleviku akadeemilist võimekust - rosina abil

24. Nov 2015, 21:02 Emmede Klubi Emmede Klubi

Lihtsa koduse testiga on võimalik ette näha, kui võimekas su aasta-kahene laps kooliikka jõudes on, vahendab The Telegraph värske uuringu tulemuseid. 

Uurijad ütlesid 558-le 20 kuu vanusele lapsele, et nad ei sööks topsi alla pandud rosinat ära enne, kui öeldakse - minuti pärast. Neid lapsi, kes suudavad vastu pidada ja rosinasöömise loa ära oodata, ootab ees akadeemiline edu tulevikus. Kaheksandaks eluaastaks on kiusatusele vastu panna suutnud laste IQ keskmiselt seitse punkti kõrgem, kui rosina enne loa saamist ära söönud lastel. Edu saatis neid lapsi eluteel ka tulevikus. Enamus lapsed sellist enesekontrolli aga ei oma ja söövad rosina enne minuti täitumist ära.

Ka leidsid uurijad, et enneaegsena sündinud lapsed andsid kiusatusele kergemini alla. Mida varasemal rasedusnädalal laps sünnib, seda suurem on tõenäosus, et lapsel on hilisemas elus kehvem keskendumisõime ja akadeemiline võimekus.

Uurijate hinnangul võikski nende uuringu tulemused suunata lapsevanemaid ja spetsialiste enneaegselt sündinud laste õppimisvõime parandamisele juba varakult tähelepanu pöörama.

Sarnane uuring viidi läbi ka 1960-ndatel, kuid rosina asemel kasutati siis vahukommi.

(Foto: Wikipedia)


Kas julged rosina ja topsi mängu kodus oma lapse peal proovida? Kui laps sööb rosina kohe ära, siis ära heida meelt ning võta seda uudist kui meelelahutust - enamus lapsed söövad!