Tee ise: kipsipulbrist kriidid

Tee ise: kipsipulbrist kriidid

31. Aug 2017, 10:44 Britt, Emmede Klubi toimetus Britt, Emmede Klubi toimetus

Taaskord on mul aeg Sinuga jagada üht lihtsat ent toredat meisterdamisideed, mille tulem lastele palju rõõmu pakub - isetehtud kriidid!

Väikeseks tähelepanekuks vaid see, et kogused tuleb töökäigus ise paika sättida, sest see oleneb väga sellest, kui suuri kriite ja mis koguses Sa teha soovid!

Kriitide valmistamiseks on vaja ainult paari koostisosa:

-veega lahjendatavaid guašše
-kipispulbrit
-vett
-silikoonvorme või muid anumaid, kuhu kriidid valada (papptorud, liivakastivormid vms)

20170831105112-31034.jpg

Mina sain katseeksitusmeetodil selgeks, et ükskõik, mis koguses kipsipulbrit lisada, vett tuleb panna õige natukene vähem. Ehk siis 8spl pulbri korral 7spl vett jne. Segu ei tohi muutuda liiga kördiseks aga ei tohi jääda ka vedelaks. Ideaalne konsistents meenutaks paksemat püreed.

Valmistamine ongi lihtsaimast lihtsam:

Kõigepealt sega kokku enda jaoks meelepärased värvid ja lahjenda need veega. Seejärel sega kokku kipsipulber ja vesi ning lisa värv. Sega kuni on käes õige konsistents. Vajadusel lisa pulbrit või vett.

Vala segu anumatesse ja lase umbes 12h taheneda. Valmis!

Kui soovid teha pulgakujulisi kriite nagu müüakse poes, lõika välja tükid õhemast papist ja keera need kleeplindi abil rulli. Kata üks ots küpsetuspaberiga ja aseta küpsetuspaber ka toru sisse. Kalla segu torudesse ja lase püstises asendis taheneda. Ongi valmis! 

20170831105126-98917.jpg