Tartus südaööl koduaiast kadunud väikelaps ootas oma vanemaid politseiautos multikaid vaadates

Tartus südaööl koduaiast kadunud väikelaps ootas oma vanemaid politseiautos multikaid vaadates

06. Jul 2021, 13:18 Emmede Klubi Emmede Klubi

Eile südaöö paiku leiti Tartus Turu tänavalt mööda neljarealist sõiduteed kõndiv väikelaps. 

Politsei tänab Tambet Meierit, kes lapse sõiduteelt leidis ja teda patrulli saabumiseni süles hoidis. 

Patrull võttis lapse oma autosse. Kuna poiss ei osanud rääkida, siis jäädi ootama last otsivaid lähedasi või teatamist kadunud lapsest. 

"Ei ühtki murekõne, et kuskilt mõni laps kaotsis oleks. Ei ühtki lähedast silmapiiril, kes last taga otsiks. Ka laps ise ei rääkinud ühtki sõna. Politseiautos vaadati Jänku Jussi multifilmi lootuses, et küllap kohe-kohe keegi helistab 112. Aga ei midagi. Nii võeti edasi juba tee lastehaigla suunas, kuhu pisike poiss turvaliselt ööd saaks veetma jääda," kirjutab Lõuna prefektuur juhtunust.

Siis, poolteist tundi pärast lapse leidmist, tuli ka oodatud hädaabikõne. Kõnes teatati koduhoovist kaduma läinud kolmeaastasest lapsest. "Selgus, et laps oli värava lahti teinud ja kodust oma kaks kilomeetrit edasi tatsanud," kirjutab prefektuur. 

Hiljem selgus, et lähedased märkasid lapse kadumist kohe, kuid otsisid last kogu aja omal käel koduümbrusest. Prefektuuri sõnul on tegemist korraliku perega, kuid ka kõige parematel võib juhtuda – hea on, et kõik hästi läks. 

Lõuna prefektuuri teatel oli juhtunu väga ehmatav kõigile osapooltele - lapse leidjale, kõne saanud häirekeskuse töötajatele ning väljakutsele vastanud patrullpolitseinikele. Mis siis veel lapsele ja perekonnale. 

"Seekord läks tõesti hästi, et laps terveks jäi, sest ohte sel pikal teekonnal oli õigupoolest mitmeid teisigi kui keset sõiduteed kõndimine. Palun hoidke oma pisikestel silm peal – igal pool ja iga hetk, sest seda südamevalu ei suuda hiljem keegi taluda, kui hullem peaks juhtuma," kirjutab palub prefektuur.