Tarbijakaitseamet ja maanteeamet uurivad Brittoni autotoolide turvalisust

Tarbijakaitseamet ja maanteeamet uurivad Brittoni autotoolide turvalisust

30. Jun 2017, 14:15 Emmede Klubi Emmede Klubi

Foto on illustratiivne.


Maanteeamet ja tarbijakaitseamet said 5. juunil Eesti ettevõtte Brittoni turvatoolide kohta kaebuse kahe etteheitega, vahendab ERR. Neist üks puudutas vigast kasutusjuhendit ja teine vastavust turvanõuetele. Kasutusjuhend osutus tõesti vigaseks, kuid parandati kiirelt. Vastavust turvanõuetele alles uuritakse.

Esimesele etteheitele reageeris toolide tootja Speli Baltic OÜ maanteeameti kinnitusel kiiresti ning kodulehel sai vigane kasutusjuhend ära parandatud.

Teise etteheite osas uurimine käib. Maanteeamet on läbi vaadanud Brittoni turvavarustuse sertifikaadid, mis on korras, ent järgmiseks on palutud ettevõttel esitada ka baasmaterjal, mille alusel turvasertifikaadid väljastati. "Me ei oska hetkel seisukohta võtta, kuhu poole see tõde kaldub. See võib olla nii ja naa – me ei oska veel öelda, kas Brittonil on asjad korras või võib seal midagi olla," tunnistas maanteeameti tehnoosakonna juhataja Jürgo Vahtra.

Toolide tootja Speli Baltic OÜ on kindel, et toolid vastavad kõigile nõuetele. Ettevõtet esindav advokaadibüroo Triniti nõuab, et ametitele tehtud kaebuste autor avalikustataks. Maanteeamet ega tarbijakaitseamet pole aga nõus nime avaldama, sest see oleks seadusevastane - igal tarbijal on õigus kaebuseid esitada ilma nime avalikustamata. "On imekspandav, et seadusi hästi tundev advokaadibüroo sellest faktist numbrit ei tee," kirjutab ERR.

Hiljuti jõudis avalikkuse ette juhtum, kus kolme lapse ema Kaisa Kullamaa avaldas internetis Brittoni turvavarustuse kohta karmi kriitikat ja OÜ Speli Baltic ähvardas naiselt majandustegevusse sekkumise eest 50 000 eurot valuraha välja nõuda. Emmede Klubi kirjutas tülist SIIN. Ettevõte nõuab ametitele kaebuste esitaja avalikustamist seetõttu, et peab esitajaks Kaisa Kullamaad.

 

Kas Sinul on Brittoni turvavarustuse kohta kahtluseid või küsimusi?