Tallinna lastehoid unustas väikelapse üksi õue, lumes lamava ja appi karjuva lapse leidis mööduja

Tallinna lastehoid unustas väikelapse üksi õue, lumes lamava ja appi karjuva lapse leidis mööduja

04. Apr 2018, 22:41 Emmede Klubi Emmede Klubi

Täna jõudis ühe Facebooki vahendusel avalikkuse ette juhtum, kus lasteaiatöötajad unustasid väikse lapse üksi õue ning püüdsid siis veenda pealtnägijat juhtunut maha vaikima. 

Pealtnägija juhtus täna mööduma ühest Tallinna lastehoiust, kui märkas ala ümbritseva traataia ja kivimüüri vahel lumes üksi karjuvat last. Laps pusserdas ja oli ilmselgelt hädas. Koju ülejäänud lasteaia õu oli inimtühi.

Pealtnägija aitas lapse üles. "Laps oli seal pusserdanud nii pikalt, et ta oli omal jalast ära saanud ühe saapa koos sokiga, ja teine püsis veel jeeli-jeeli tänu kombeka jalakummile jala otsas."

Kuna lastehoiu ustele ja akendele koputamine tulemust ei andnud, helistas pealtnägija hoiu kodulehelt leitud telefoninumbrile. Alles nüüd saadi tuppa. Pealtnägijale selgitati, et tavapäraselt loetakse lapsed tuppa jõudes ikka üle, aga sel korral oli ühel pisikestest olnud kaka püksis, mistõttu lugemine jäi ära.

"Ma küsisin ka lapsevanema telefoninumbrit, aga seda mulle ei antud. Minu juuresolekul helistati lapsevanemale ja teavitati teda juhtunust," kirjutab pealtnägija.

Nii kasvataja kui ka lastehoiu juhataja vabandasid pealtnägija ees juhtunu pärast korduvalt siiralt ning palusid, et asja ei pandaks "suure kella külge". Möödunu otsustas juhtunu aga siiski avalikustada, et sütitada lapsevanemaid hoolsamat jälgima ja mõtlema, kelle hoolde nad oma abitus eas lapse jätavad.

Kuna lastehoid ei ole veel saanud võimalust juhtunut kommenteerida, ei saa avaldada hoiu nime. 

 

Kui hästi usaldad Sina oma lapse hoidjaid? Kas tunned end last hoidu või aeda jättes kindlalt?