Taas üks väikelaps kukkus aknast alla

Taas üks väikelaps kukkus aknast alla

22. Jul 2019, 11:07 Emmede Klubi Emmede Klubi

Sel nädalavahetusel kukkus Tallinnas Nõmme linnaosas kortermaja teise korruse aknast alla kaheaastane laps. Laps sai vigastada, kuid jäi ellu. 

Õnnetus juhtus ajal, mil vanemad olid jätnud kaheaastase lapse 12-aastase lapse järelevalve alla. Praegu ei ole veel selge, kas juhtunu toob kaasa politsei menetluse.

"Sageli arvatakse, et just kodus on lapsel kõige turvalisem. Paraku näevad politseinikud oma töös, et tegelikkuses juhtub enim õnnetusi lastega just nende endi kodudes," kirjutas Politsei- ja Piirivalveamet.

"Kahjuks saab politsei iga aasta mitmeid selliseid väljakutseid, kus laps on kõrgelt alla kukkunud. Seepärast soovitab politsei lahtiste akende läheduses kindlasti lastel silma peal hoida. Kortermajade akendest ja rõdudelt laste kukkumise ennetamiseks võiksid kõrgematel korrustel elavad väikelaste vanemad võimalusel eemaldada aknalingid. Parem karta, kui kahetseda.

Eriti praegu, kui ilmateenistus lubab meile sooja suve jätku, tasub lastevanematel veenduda, et põngejad end akendest välja ei upitaks.

Kindlasti ei tohiks jätta väikseid lapsi üksinda. Ka alaealise õe või venna hoolde jätmise asemel tasuks eelistada täiskasvanu järelevalvet."

Vaid kuu aega tagasi kukkus Tartus viienda korruse aknast kolmeaastane laps, kes suri haiglas.