Suur vedamine: väike tüdruk pääses doonororganite ootamisest

Suur vedamine: väike tüdruk pääses doonororganite ootamisest

18. Feb 2016, 16:44 Emmede Klubi Emmede Klubi

Iga kümne minuti tagant lisatakse doonororganite järjekorras olevate inimeste hulka uus nimi. Kolmeaastane Zoey Jones on õnnega koos, sest tänu arstide nutikale lahendusele pääses ta uue südame ja kopsude ootamisest.

Zoey on oma kolme eluaasta jooksul elanud läbi rohkem, kui mõni inimene kogu elu jooksul - kolmeteist operatsiooni, neist kolm avatud rinnakorviga südameoperatsioonid. Seitse südame seiskumist, viis infarkti ja 23 haiglates veedetud kuud.

Tüdruk sündis üliharuldase VACTERL sündroomiga, mis tema puhul tähendab peamiselt südame ja kopsudega seotud probleeme. Diagnoos pandi juba raseduse ajal, kuid alles lapse sündides selgus olukorra tõsidus. Südame olukorda oleks saanud operatsiooniga korrigeerida, kuid rõhk kopsuarterites oli nii kõrge, et Zoey poleks operatsiooni üle elanud. Nii öeldigi Zoey vanematele, et tüdruk vajab nii südame- kui ka kopsudoonorit.

Siiski õnnestus Ohios asuva tipptasemel lastehaigla arstidel leida viis, kuidas Zoey doonorit ootavate inimeste nimistust eemaldada. Veresoonte sulguri abil vähendati rõhku kopsuarterites. Kuna kopsude olukord paranes, oli Zoey olukord piisavalt stabiilne ja arstid said teise operatsiooniga verevoolu südames ümber suunata.

Juba kümne päeva pärast sai Zoey koju ja nüüd paraneb jõudsalt. Ta õpib iseseisvalt kõndima ja rääkima ning ei vaja enam hingamisaparaadi abi. "Zoey nimi tuleb kreeka keelest," ütleb selle kohta tüdruku ema. "See tähendab elu ja Zoey on tõepoolest väga elurõõmus ning võitleja hingega."

Allikas: Daily Mail Online