Potitreeningu rituaalid

Potitreeningu rituaalid

02. May 2013, 10:11 Emmede Klubi Emmede Klubi

Rituaalid, mida me lapsega igapäevaselt ette võtame - jalutuskäigud, vann enne ööund, unejutud, hällilaulud - kõik see aitab vähendada hirmu tundmatu ees. Aga selgub, et ka potitreeningule saab rituaalide loomisega kaasa aidata. Nõu annab Emmede Klubi perekooli spetsialist Sandra Lase.

Muretse koju potid

Sandra Lase soovitab kodus kahte potti kasutada. Sel juhul harjub laps paremini mitmekesisusega, sest võib juhtuda, et laps on ühe potiga harjunud ja keeldub näiteks külas teisele potile minemast. Ma soovitan kodus hoida kahte potti - ühte toas, teist vetsus. Muidugi võime me kuulda arvamusi, et lapsel ei tohiks lasta potiga mängida ja poti koht on vetsus - kuid see on samas potitreeningule ka kasuks, ütleb Sandra Lase.

Potitreeninguga alustamisel võite lapsega potil istuda ja mängida. Ka tasub lapsele näidata, kuidas Sa ise potil käid. Laps õpib ja areneb, vaadates oma ema-isa või vanemat venda või õde, kes käib juba potil. Isegi, kui teid kohe edu ei saada, on enamik lapsi 2-aastaselt valmis potil käima.

Pane laps potile iga kord peale tema und, ka see on üks rituaal, mis võiks aidata. Tavaliselt, kui laps ärkab, tahab ta enam-vähem kohe potile. Võta tal kohe peale ärkamist mähe ära ja oota. See aitab suurepäraseid tulemusi saavutada. Samas, kui laps ei ole veel potitamiseks valmis, ära sunni teda. Sel juhul muutub protsess ainult pikemaks.

Ka beebi kiitmine potile minemise pärast võib olla osa rituaalist, aga seda peaks tegema loomulikult, mitte liialdatud entusiasmiga - see võib last segadusse ajada.

Potitreeningu alguses ei saa oodata ,et laps oskab alati öelda, millal ta tahab potile. Tuleb olla kannatlik. Laps õpib iseseisvalt potil käima umbes 2.5-aastaselt või isegi veidi hiljem.

Potitreening võib aega võtta mitu kuud ja on soovitatav ka lapsele seletada, mis temaga toimub.

Väga hästi aitavad ka spetsiaalsed potitreeningu mähkmed, millel on toredad joonistused ja mis sobivad nii poistele kui tüdrukutele. Neil on ka niiskusindikaator, mis näitab lapsele, kui ta on püksi pissinud. Need on ka piisavalt õhukesed, et riiete all kanda. Lisaks saab neid laps ise üles-alla tõmmta, et iseseisvalt tegutseda ja kinnitada endale - ma saan ise hakkama!

Kui me laseme lapsel ilma mähkemeteta olla ja ta püksi pissib, ei tohiks teda õpetuseks märgades pükstes hoida. Lapsele peaks potitreening olema positiivne. Kõik laabub siis, kui on õige aeg. Kui ta mähkmed jäävad öösel kuivaks.

Potile tuleks laps panna ainult siis, kui ta Seda ise soovib, mitte teda sinna sundida.

Emmede Klubi

Huggies ® Pull-Ups ® püksmähkmed on ideaalsed kaaslased potitreeninguks!

20130501150329-48720.jpg