Perekond kiidab kadunud last otsinud politseiniku suhtumist

Perekond kiidab kadunud last otsinud politseiniku suhtumist

22. Dec 2016, 23:58 Emmede Klubi Emmede Klubi

Suvel Pärnumaal kaduma läinud kaheaastase poisi ema kiidab lapse leida aidanud Sindi piirkonnapolitseinikut Piret Dreimanni, sest erinevalt teistest ei asunud Dreimann niigi raskes olukorras perekonda süüdistama, vaid toetas igati, vahendab Postimees.

Ühel suvepäeval tegi ema Maris toas süüa, kahene Jasper ja tema neljane vend mängisid üksi õues. "Et meil on tee pool majal aed ees ja teisel pool tihe mets, käisid nad ikka õues nii, et neid aknast jälgisin. Neil on seal mängimiseks liivakast ja laev, mille ehitasime," rääkis ema. Järsku avastati, et Jasper on kadunud.

Esimesena sai teate ja jõudis kohale Piret Dreimann, kelle tööpiirkonda juhtum tegelikult ei kuulunud ja kelle tööaeg oli kummatigi läbi. Kuid Piret tuli ikka. "Ma kuulsin, kuidas ta lapsed talle helistasid, kui ta meil oli, ja Piret neile vastas, et ei saa rääkida, sest peab tähtsa asjaga tegelema," on Maris tänulik.

Dreimann asus kohe vabatahtlikke koondama, piirkonna jahikaarte otsima ja kolme tunni pärast oli kahe kilomeetri kaugusele uidanud poiss leitud. Terve juhtumi jooksul oli Dreimann perekonna suhtes ainult toetav, erinevalt teisest kohale tulnud politseiametnikust.

"Kadumisjuhtumite puhul on süüdistused kerged tulema, aga seda ei tohi tulla, sest lapsed kaovadki minutitega, kuigi vanematel on silmad nii," teeb politsenik kätega pea ümber 360kraadise tiiru. "Hiljemgi ei tohiks juhtunule mõeldes süüdistamist endas kedrata, vaid kogemusest hoopis õppida," soovitab Dreimann. "Tihti on Eesti inimesed liiga kiired teisi hukka mõistma."

(Pilt on illustratiivne)


Mõistes saame aidata, hukka mõistes haiget teha!