Pedofiilid otsivad ja salvestavad internetist väikeste laste vanni- ja rannapilte

Pedofiilid otsivad ja salvestavad internetist väikeste laste vanni- ja rannapilte

13. Nov 2017, 15:06 Emmede Klubi Emmede Klubi

Sel laupäeval on ülemaailmne laste seksuaalse väärkohtlemise vastane päev. Sündmuse valguses tegi Postimees ülevaate mõningatest võigastest näidetest, kuidas kohalikud pedofiilid ohvreid leiavad.

Näiteks on Eestis ametlikult kohtus pedofiilias süüdi mõistetud 17-aastane poiss, kes alustas väärkohtlemist 15-aastasena. Kokku tuvastati 15 ohvrit, kes olid 9-11-aastased tüdrukud. Poiss näitas tüdrukutele koolitrepil ja pargis oma suguelundit, rahuldas end veebikaamera vahendusel lapse ees, manipuleeris tüdrukuid talle endast üha uusi alastifotosid ja -videosid saatma, ähvardades muidu juba varem saadetud pildid veebi üles riputada. Poiss sai karistuseks tingimisi vangistuse ja kohustuse lõpetada pooleliolev põhikool.

Politsei Põhja prefektuuri seksuaalkuritegude lastekaitse grupi juhi Reimo Raiveti sõnul on ainuüksi tänavu kümne kuuga tema juhitud üksusest läbi käinud ligi 70 kuni 14-aastast seksuaalkuriteos kannatanut. Tundub palju, aga hinnanguliselt on see vaid kümme protsenti kõigist juhtumitest!

Põhja prefektuuri lastekaitsetalituse töötajad on pedofiilidega kokku puutudes näinud sõna otseses mõttes kõike. Isegi piiblipaksust fotoalbumit beebidest ja väikelastest alasti rannas, vannis ja mänguhoos, kusjuures kõik pildid olid pärit sotsiaalmeediast, kuhu lapsevanemad need ise olid postitanud. Pedofiilide tõelised maiuspalad võivad veebiavarustesse sattuda ka laste omavaheliste n-ö mängude tagajärjel - tehakse iseendast või sõpradega nalja viluks seksuaalse sisuga pilt või video ja laetakse see veebi, kust materjali korjavadki üles pedofiilid. Pedofiilid jagavad materjali omavahel agaralt, pildid-videod võivad alustada Ukrainast ja lõpetada Hiinas, olles nii kättesaadavad kogu maailma pedofiilidele.

Et pedofiilia pole kriminaalmenetlusega ravitav haigus, vaid vajab meditsiinilist sekkumist, on ammu selge. Hea näide siin on kurikuulus lugu ühes Eesti vanglas pedofiilia eest karistust kandnud mehest, kes lasi endale vangikongi saata pilte kunstiteostest, kus kujutati paljaid lapsi. Näiteks maailmakuulus Brüsseli pissiva poisi skulptuur.

Samal ajal USA-s ootab hetkel oma kohtuistungit 37-aastane Joshua Gurto, kes vägistas ja tappis oma aasta ja kolme kuu vanuse kasutütre Sereniti. Kui mees süüdi mõistetakse, ootab teda ilmselt ees surmanuhtlus.