OÜ Speli Baltic on arvamusel, et Britton 3 Way turvatool ei kuulu tagasinõudmisele

OÜ Speli Baltic on arvamusel, et Britton 3 Way turvatool ei kuulu tagasinõudmisele

21. Sep 2018, 17:31 Emmede Klubi Emmede Klubi

Rapex nimekirjas olev Mamas & Papas / Argos turvatool versus Britton 3Way.


Emmede Klubi vahendas eile tarbijakaitseameti otsust, et turvatool Brittoni 3Way on ohtlik ning tuleb turult kõrvaldada ja tarbijailt tagasi kutsuda, sest tool võib avarii või äkkpidurduse korral puruneda. Brittoni kaubamärgi omanik OÜ Speli Baltic on arvamusel, et Britton 3 Way turvatool ei kuulu tagasinõudmisele.

"3Way turvatooli tüübikinnituse number 0444596 langes kokku tagasikutsumise teates toodud Mamas&Papas tüübikinnituse numbriga, kuid ükski tagasikutsumise teate juures toodud Mamas&Papas turvatooli pilt ei olnud sama, mis 3Way turvatool," selgitas Speli Baltic OÜ juhataja Anželika Kurgmann ERRile.

3Way turvatool erines Kurgmanni sõnul istme, polsterduse ja kinnitusseadmete osas, mistõttu nende arusaama järgi puudus põhjus 3Way tooli tagasikutsumiseks. Ettevõte pöördub tarbijakaitseameti vastu kohtusse.

Tarbijakaitseameti pressiesindaja Pille Kalda sõnul tähendab identne tüübikinnitusnumber seda, et toolid on identsed - kõik nad on toodetud Hiinas, samas tehases, lihtsalt katted võivad peal olla erinevat värvi ja logod brändi kaupa erinevad.

"Tool on sama, sel on samad nõrgad kohad, kui tüübikinnitusnumber on sama," rõhutab Kalda. "Toote keemilisi-füüsikalisi omadusi teist värvi istmekate ei muuda."

Eesti turule on müüdud 1458 Brittoni 3Way turvatooli. Amet määras ettevõttele tooli tagasikutsumata jätmise tõttu 8000 euro suuruse sunniraha.

 

Kellel tundub õigus olevat - tarbijakaitseametil või ettevõttel?