Ohumärk: mänguväljakult võõra lapse kaasameelitamine osutus lihtsaks

Ohumärk: mänguväljakult võõra lapse kaasameelitamine osutus lihtsaks

01. Oct 2015, 15:00 Emmede Klubi Emmede Klubi

Kolm Viljandi kultuuriakadeemia tudengit tegid loovtööna tavatu katse, üritades mänguväljakult kaasa meelitada lapsi, vahendab ajaleht Sakala. Lapsed ei kõhelnud hetkegi võõrastega minemast.

Tudengid võtsid sihikule Viljandi lapsed, et teada saada, kui paljusid nendest õnnestub endaga kaasa meelitada. Lepiti kokku, et kui mänguväljaku läheduses on lapsevanem, selgitatakse talle katse tagamaid ja küsitakse lapsele lähenemiseks luba. Katse käigus ühtegi last päriselt mänguväljakult minema ei toimetatud ja katse lõppedes selgitati lastele, miks võõraga kaasa minna ei tohi.

Katse tulemus ehmatas nii tudengeid kui ka lapsevanemaid: mitmekümnest lapsest, keda tudengid kolmel avalikul mänguväljakul küsitlesid, hakkas kaasatulemise vastu tõrkuma vaid paar. Ainult üks teatas, et peab selleks emalt luba küsima.

Viljandi politseijaoskonna noorsoopolitseinik Karin Aare kinnitas, et Viljandi on üldiselt siiski turvaline linn, aga kindlasti tuleb enne, kui laps omapäi õue mängima lastakse, temaga kõnelda olukordadest, mis võivad ette tulla, ja sellest, kuidas võõrastega käituda.

"Niinimetatud kommionu teemadel rääkimine on iga lapsevanema kohustus sõltumata perekonna sotsiaalsest või majanduslikust taustast," lausus Aare.

Loe tervet ajaleht Sakala lugu katsetusest SIIN

 

Kas teie peres on lastega vesteldud võõraste onude ja tädidega rääkimise ja kaasaminemise teemal?