Naistekonverentsil paluti väikelapse kaasa võtnud emal saalist lahkuda

Naistekonverentsil paluti väikelapse kaasa võtnud emal saalist lahkuda

16. Apr 2014, 10:53 Emmede Klubi Emmede Klubi

Pühapäeval toimus Pärnu kontserdimajas foorum "Tuld palgalõhele!", kus kõne all meeste ja naiste palgalõhe, mis ei ole kuskil mujal Euroopas nii suur kui Eestis, kirjutab Postimees

Konverents toimus nädalavahetusel, seal räägiti naiste töö ja vaba aja ühildamisest, olemas oli lastetuba, naisi õhutati lapsi kaasa võtma. Seepärast võttiski konverentsile esinema palutud kodanikualgatuse "Teeme ära" turundusjuht Anneli Ohvril üritusele kaasa oma aastase järeltulija.

Ohvrili üllatuseks palus üks vanem naisterahvas tal lapsega saalist lahkuda. "Ta arvas, et ma häirin kõiki konverentsil viibijaid," selgitas Ohvril. Kuna naine koos lapsega saalist ei lahkunud, siis lahkus sealt häiritud kuulaja ise.

Oma Facebooki seinal kirjutas Ohvril: "Päris naljakas seik. Mida arvata sellest, kui naistekonverentsil palutakse sind oma lapsega konverentsisaalist välja astuda, sest lapse lalin pidavat häirima! Just nii juhtus täna Pärnu naistekonverentsil, kus räägiti palgalõhest ja naiseks olemisest. Palgalõhe on eelkõige lastega naiste nägu. Kui naised ei alusta ise laste aksepteerimist igapäeva elu osana, siis kuidas me saame seda tööandjatelt nõuda. Palgalõhe teemal peaksid alustama naised peeglisse vaatamisega, alustama sellest, et nad ise aksepteeriksid lapsi enda ümber."

Sissekande kommentaariumis leidus nii neid, kes Ohvriliga nõustusid kui ka neid naisi, kes leidsid, et igale poole lapsi kaasa võtta siiski ei sobi.

"Ilma irooniata - lapsed ON elu osad, nii nagu ka söömine, seks ja ainevahetus. Aga igale elu osale oma aeg ja koht," kirjutas üks vastajaist.

Juhtunut kommenteerinud meesterahvas nentis, et konverentsidelt ei paluta naisel lapsega lahkuda mitte sellepärast, et ta on naine - samuti oleks palutud lahkuda lapsega tulnud mehel meestekonverentsilt.

Mõni kommentaator juhtis tähelepanu sellele, et lapse enda suhtes on ebaõiglane sundima teda vaikses saalis paigal istuma ajal, mil ta võiks isa või kellegi teisega mänguväljakul või selleks üritusele loodud lastetoas rahmeldada.

Mitmed nentisid, et avalikes kohtades näitavad oma halvakspanu laste suhtes enamasti välja nimelt teised naised, mehed taunivad seda harva. Arutelu täismahus saab lugeda SIIN.

 

Mida arvad - kuhu on sobilik lapsed kaasa võtta, kuhu mitte?

eveliiy eveliiy 30. Apr 2014, 22:45

arvan, et last ei ole mõtet kaasa võtta kohta kus peab istuma kaua paigal ja tasakesi. Lapsele on see väsitav ja ebamugav. Jätan /jätaksin lapse koju alati kui see on suunatud pigem täiskasvanutele ning kus ei ole lapsel mitte midagi teha.