Muuda lapse jaoks lasteaeda minek meeldivaks

Muuda lapse jaoks lasteaeda minek meeldivaks

13. Jun 2015, 21:08 Emmede Klubi Emmede Klubi

Lasteaeda minemine on lastele põnev ja lõbus aeg, kuid see võib olla ka hirmutav ja heidutav. Isegi, kui laps ootab esimest lasteaiapäeva, võib ta olla kartlik.

Muuda lapse lasteaeda minemine kõigile toredamaks, aidates ta hirme leevendada.

“Meie peres on keskmine laps see aasta lasteaeda minemas. Ta tujud varieeruvad – alates jalalt-jalale hüppamisest ja rõõmust sinna minemise üle, kuni ütlusteni: Sinna ma kohe kindlasti ei lähe!”

“Kuigi see emotsionaalne virr-varr võib olla keeruline, saame me aru,et lasteaeda minemine on talle suur muutus ja me anname endast kõik, et see muutus talle sujuvaks teha.”

Siin on mõned võimalused, kuidas lasteaeda minemisega seotud muresid leevendada ja kuidas muuta see lapsele toredaks kogemuseks.

 Ära tee sellest liiga suurt numbrit.

Kooli või lasteaeda minemine ON suur asi aga selle liigne rõhutamine võib lapsele asjatut stressi tekitada.

Lasteaeda minemine tähendab, et laps on jälle suuremaks saanud.

Kuigi eesootavast võib rääkida, veendu, et see ei oleks vestlustel lapsega põhiteemaks. Lastele meeldib rutiin ja kuigi lasteaed saab tema uueks põhirutiiniks, tuleb rõhutada, et mud asjad ei kao kuhugile – näiteks koos perega õhtusöögi söömine tähendab palju!

Rahusta iseenda hirme.

Lapse suureks saamine ja lasteaeda/kooli minemine võib ka lapsevanemas palju emotsioone tekitada. Isegi, kui me seda välja ei näita, tunnetavad lapsed meie emotsioone.

"Kui meie kõige vanem laps kooli läks, oli ta minu pärast rohkem mures kui iseenda pärast! Nüüd, kus mu tütar kevadel lasteaeda läheb, olen ma üritanud oma kurvad emotsioonid maha rahustada. Ma olen endiselt emotsionaalne selle suhtes, et minu väike tüdruk juba nii suureks kasvanud on, aga ma olen keskendunud sellele, et ma kiirgaks talle ainult positiivsust."

Kasuta ettevalmistumiseks abivaheneid. 

Lugedes lapsele raamatut, mis räägib lasteaia algusest, aitab see lapsel eesootavat kergemaks teha. Kui võimalik, võiksite ka enne lasteaeda minemist tulevaste lasteaia kaaslastega kohtuda, et laps saaks ennast rahulikumalt tunda ja uute nägudega harjutda.

Kui laps tunneb, et ta on ette valmistunud, on lasteaeda minemine vähem hirmus!

Kuidas Sinu lapsel lasteaiaga harjumine läks?


Emmede Klubi