Mustamäel hukkus aknast alla kukkunud 1,5-aastane laps

Mustamäel hukkus aknast alla kukkunud 1,5-aastane laps

05. Jun 2018, 12:05 Emmede Klubi Emmede Klubi

Laupäeval kella 15.30 paiku kukkus Tallinnas Mustamäel Akadeemia teel asuvast kortermaja neljanda korruse aknast alla 1,5-aastane laps. Kiirabi toimetas väga raskes seisundis lapse haiglasse, kus ta kahjuks eile suri. 

Põhja prefektuuri seksuaalkuritegude ja lastekaitse grupi juht Reimo Raiveti sõnul on asjaolude selgitamiseks alustatud menetlust karistusseadustiku § 119 järgi, mis on raske tervisekahjustuse tekitamine ettevaatamatusest.

„Tihti arvame, et kodu on lapse jaoks turvaline ning võimalikud ohud varitsevad väljaspool kodu, kuid paraku nii ei ole. Oma töös näeme, et kõige rohkem juhtub õnnetusi lastega just kodus,“ ütles Raivet.

Sarnased õnnetused juhtusid Eestis ka näiteks 2016. aasta oktoobris Lasnamäel, kus ajal mil ema oli duši all, kukkus kaheaastane laps aknast alla, ning 2015. aasta suvel Haapsalus, kus ajal mil ema viibis muus toas, kukkus üheaastane laps rõdult alla. Lapsed jäid ellu, kuid vanematele kaasnes kriminaalkaristus. 

Lapsele turvalise kasvukeskkonna tagamine on vanemale seaduses ettenähtud kohustus. Beebit või väikelast ei tohi jätta üksinda mängima. Hea nipp kõrgemate korruste elanikele on akende lingid ajutiselt eemaldada, sest väikelaps võib olla nobe diivanilt või laualt aknalauale ronija!