Murekoht: Maailma noorim ülekaalust tingitud diabeeti haigestunu on vaid kolmeaastane

Murekoht: Maailma noorim ülekaalust tingitud diabeeti haigestunu on vaid kolmeaastane

24. Sep 2015, 12:00 Emmede Klubi Emmede Klubi

Emmede Klubi meenutas oma lugejaile ülemöödunud nädalal kui tähtis on lapse tervise nimel püsida raseduse ajal tervislikus kehakaalus, sest ema ülekaal ja rasedusdiabeet võivad lapsele tulevikus kaela tuua tõsise haiguse: 2. tüüpi diabeedi.

Mure laste diabeedi pärast aga aina kasvab. USA-s diagnoositi 2. tüüpi diabeet kolmeaastasel tüdrukul, kes on väidetavalt noorim elustiilist tingitud diabeeti põdev laps. Spetsialistide juurde jõudes kaalus kolmeaastane väikelaps 35 kilogrammi. Usutavasti oli kõrge kaalu põhjustajaks ebatervislik dieet ja vähene liikuvus. Praeguseks on tüdrukukese kaal 9 kg langenud ja tema veresuhkru tase normi viidud.

Enamasti ei diagnoosita 2. tüüpi diabeeti alla viieaastastel lastel. Kui nii pisikestel diabeet ehk rahvakeeles suhkruhaigus esineb, on tavaliselt põhjuseks elustiilist olenematu immuunsüsteemihaigus (1. tüüpi diabeet).

2. tüüpi ehk elustiiliga seotud diabeet on aga koos massilise ülekaalulisuse probleemiga maailmas selgelt tõusuteel ja kolmeaastase tüdrukukese diagnoos on sellest valus näide. Hirmuäratav juhtum tuleb arutlusele ka Euroopa Diabeediuuringute Liidu aastakohtumisel.

(Allikas: BBC)


Kuidas tundub: kas ülekaalulisus, eriti laste ülekaalulisus ja diabeet on ka Eestis probleemiks?