Milliseid vitamiine eelistada?

Milliseid vitamiine eelistada?

21. Apr 2013, 00:00 Emmede Klubi Emmede Klubi

Milliseid vitamiine lapsele osta? Millised vitamiinid on parimad ja milliseid on lapse kasvamiseks ja arenemiseks vajalikud? Nendele küsimustele vastas apteeker  Eva Johansone.

Apteegis müüakse palju erinevaid vitamiine ja kokkuvõttes pead lihtsalt endale sobivaima valima. Siiski need vitamiinid on kunstlikult toodetud ja kõige parem on siiski immuunsust looduslike vahenditega tugevdada, süües tasakaalustatud ja tervislikku toitu, juues taimeteesid ja naturaalseid mahlu, jalutades ja viibides regulaarselt vabas õhus. 

Muidugi, vitamiine võttes saad garanteerida, et kõiki vitamiine on piisav kogus saadud, aga apteeker ei saa garanteerida, et laps selle tulemusel kunagi haigeks ei jää.  Mina soovitan lisaks vitamiinide võtmisele ka õpetada last rohkem puu- ja köögivilju, kala, valku, salateid ja ürte, ning vähem maiustusi ja valge jahu tooteid sööma. 

Lastele soovitatakse kalamaksaõli, sest see sisaldab E, A, D-vitamiine ja oomega rasvhappeid, mis parandavad aju, südame, veresoonkonna, luude ja hammaste arengut. Kalamaksaõli võib kasutada alates 3 nädala vanusest. 

Kas ja millisel põhimõttel valid Sina lapsele vitamiine?

Emmede Klubi