Milline voodipesu toob beebile parima une

Milline voodipesu toob beebile parima une

08. Oct 2021, 14:53 Emmede Klubi Emmede Klubi

Beebi magamisase valmib varakult

Kahtlema soovib iga beebi ootel ema pakkuda oma lapsele vaid parimat juba enne siia ilma sündimist ning seetõttu tegelevad tulevased emad juba beebiootuse ajal erinevate beebi riiete ja tarvete ostmisega ning samuti valmistavad ette ja dekoreerivad ära beebi toa koos armsa magamisasemega. Tõsi esmalt magab beebi ilmselt mõned kuud ema juures või mõnes väiksemas pesas kuid peagi seisab ees ka aeg, kui on vaja kasutada beebi magama panekuks beebi enda magamisaset. Seetõttu soovivad kõik emad, et see oleks õdus, pehme, beebile meeldiv ja mis kõige tähtsam – turvaline. Erinevates veebipoodides on saadaval lai valik erinevat voodipesu, mis on sobiv just nimelt beebi esimese magamisaseme jaoks.

Kuidas valida beebile voodipesu

Kuna beebi toa ja tulevase magamisaseme valmis seadmine on iga beebi ootel ema jaoks üks tähtsamaid toiminguid, siis on neil mõistagi voodipesu suhtes mitmed erinevad eelistused, mida valiku tegemisel kaaluda. Milliseid omadusi peaks siis beebile voodipesu valimisel ilmas pidama? Kui beebi ema on toa kujundamisel lähtunud kindlast temaatikast, siis võib ka voodipesu valimisel arvesse võtta toa kujundust ning püüda voodipesu sellega kokku sobitada või vastupidi püüa luua erinevat ja silmatorkavat kontrasti, kasutades toa kujundusest erinevat voodipesu. Teine tegur, mille järgi beebile voodipesu valida on selle suurus ja mõõdud. Sel juhul on oluline pöörata tähelepanu beebi jaoks soetatud voodi mõõtmetele, et olla kindel, et valitav voodipesu on voodi jaoks paraja suurusega.

 Millised peaksid olema beebi voodipesu tähtsamad omadused

Kuna iga ema soovib oma pisikesele beebile pakkuda vaid parimat, siis on mõistagi esimeseks omaduseks kvaliteetne materjal. Kuna beebi nahk on väga tundlik, õrn ja kergesti ärrituv, siis on eriti oluline järgida, milline materjal on otseses kontaktis beebi tundliku nahaga. Teine oluline omadus, mida beebi voodis kasutatava voodipesu juures jälgida on selle üldine ohutus. Väga oluline on jälgida, et voodipesul puuduvad paelad, lipsukesed ja muud dekoratsioonid, mis võiksid magades kuidagi beebi lähedusse sattuda ja endast beebile ohtu kujutada.

Ilus voodipesu välimus võib olla petlik

Nagu eelpool välja toodu põhjal selgub, siis ilus dekoratsioonidega kaunistatud voodipesu ei ole beebile ega ka väikelapse voodisse üldse sobilik, kuna see selline voodipesu võib endast ohtu kujutada beebi või lapse tervisele. Kui naine saab esimest korda emaks, siis on selge, et kõik saadavad kogemused on alles ees ning beebi turvalisus on just see, mis on üks nendest valdkondadest, mille kohta tasub võimalikult palju infot uurida ja lugeda. Oluline on mõista, et ilus voodipesu välimus võib olla petlik ja ei paku peale silmailu mingeid häid omadusi, vaid vastupidi võib olla isegi beebi jaoks ohtlik.

Tasub eelistada kvaliteetseid ja nahasõbralikke materjale

Kvaliteetsest ja nahasõbralikust materjalist voodipesu on suurepärane valik nii beebi enda voodisse kui ka täiskasvanu enda voodisse. Viimast eriti juhul, kui ema plaanib öösel ärkavat beebit enda juurde magama või sööma võtta. Kui voodis on kasutusel aga kare ja kare ja nahka ärritavate omadustega voodipesu. Kui ka beebi voodis olev voodipesu on beebi jaoks liiga kare, siis võib see tähendada magamata ööd nii beebi kui ka vanemate jaoks. Selliseid asjatuid magamata öid on lihtne vältida, olles teadlik, millised materjalid on beebide jaoks kõige paremad ja aitavad tuua hea une. Kasutades beebi magamisaseme ettevalmistamisel kvaliteetseid ja nahasõbralikke materjale, võid kindel olla, et see on esimene samm selle poole, et beebi rahulolevalt voodis uneleb.

Kas beebi voodipesu vajab erilist hoolt

Kui juba voodipesu valimisel tuli tähelepanu pöörata mitmetele erinevatele nüanssidele, siis täpselt samaväärse tähtsusega on loomulikult ka beebi voodipesu  hooldamine. Seda samuti kahe peamise põhjuse tõttu – esiteks, kuna beebi nahk on õrn, siis tuleb hoolikalt jälgida, milliste pesuvahenditega on plaanis  beebi voodipesu hooldada ning teiseks aitab õige voodipesu hooldamine tagada selle värske väljanägemise ja pika eluea. Mis puudutab pesemist ja kuivatamist, siis selles osas tasub alati järgida tootja poolt voodipesule kinnitatud etiketti, mis annab täpsed juhised voodipesu pesemiseks ja kuivatamiseks.