Milline on lapsele paras toiduportsjon? Vaata pilte!

Milline on lapsele paras toiduportsjon? Vaata pilte!

25. Oct 2016, 13:39 Emmede Klubi Emmede Klubi

Laste ülekaalulisus on kasvav probleem terves läänemaailmas. Uue juhendi järgi saab iga lapsevanem kodus piltide pealt järgi vaadata, kas tema väikelaps või koolieelik sööb liiga väge, liiga palju või piisavat, vahendab The Huffington Post.

Laste dietoloogi Judy More'i sõnul on laste ülekaalulisuse üheks põhjuseks see, et vanemad lihtsalt pakuvad oma lastele liiga palju süüa. Tema sõnul tuleb väga tihti ette, et ema-isa arvates sööb laps liiga vähe ja vanemad tegelevad iga päev lapse sööma meelitamisega. Enamasti ei söö laps tegelikult sugugi liiga vähe - vanemad lihtsalt ei tea, milline on sobilik portsjonisuurus.

Seepärast andsid spetsialistid välja laste portsjonisuuruste juhendi, kust saab piltidelt vaadata, kui palju on ühe- kuni neljaaastasel lapsel normaalne ühel toidukorral süüa.

Juhendis on olemas nii toiduained eraldi (näiteks kui palju kartulit võiks ühel toidukorral lapse taldrikus olla) kui ka levinumad road (näiteks makaronid juustuga või kartulipuder hakklihakastmega). Iga pildi juures on ka kirjas, mitu supilusikatäit toitu lapsele sobib. Väikelapsele piisab 2-5 supilusikatäiesti pastast või 5-8 lusikatäiest pudrust. Ette on antud vahemik, mitte täpne lusikatäite arv, sest lähtuda tuleb põhimõttest: mida suuremat kasvu ja aktiivsem on laps, seda suurem kogus. Mõned näited:

 20161024122606-48341.jpg 20161024122612-57732.jpg 20161024122620-95065.jpg

Juhendis õpetatakse lapsele ette tõstma nii palju toitu, kui näidatud - mitte rohkem. Kui lapsel ei saa kõht täis, küsib ta pärast taldriku tühjendamist ise lisa. Tõstes rohkem ette, surud tahes-tahtmata lapsele rohkem toitu peale. 

Tutvu õige portsjonisuuruse juhendiga SIIN


Kuidas tundub: kas Sinu laps sööb tegelikult piisavalt, kuigi oled vahel muretsenud, et ta sööb liiga vähe?