Millele pöörata tähelepanu kui soovid suvel lastega õues mõnusalt aega veeta

Millele pöörata tähelepanu kui soovid suvel lastega õues mõnusalt aega veeta

22. Jun 2015, 06:00 Emmede Klubi Emmede Klubi

Me kõik oleme kauaoodatud suve üle rõõmsad ja soovime veidi jumekamaks muutuda - aga kuidas on väikelapse ja beebiga? Toome teile 5 asja, mis teevad teie suve lihtsamaks ja aitavad päikesepõletuse eest hoiduda.

Müts

Poiste ja tüdrukute mütsid võivad erineda. Kui lapsel on pats, kaitseb see lapse kukalt päikese eest. Kael on päikese suhtes väga tundlik, eriti, kui laps istub.

Müts peaks tehtud olema õhukesest materjalist. Lapse juuksed on õhukesed ja pea kuumeneb kiiresti.

Kõige sobilikumad on mütsid, millel on ees ka nokk näo kaitsmiseks.

Päikeseprillid

Ka lastele tehakse päikeseprille, aga enne nende kasutamist veenduge, et need on kvaliteetsed. Prillide asemel võiks siiski eelistada nokaga mütsi, et lapse silmi ja nägu terava päikese eest kaitsta.

Kaitsevahendid

Kaitsta tuleks kõiki kehaosi, mis ei jää riiete alla. Mais, juunis ja juulis, kui päikesekiired on eriti tugevad, tuleks kindlasti kaitsekreeme kasutada.

Väikelastele sobivad kaitsekreemid, mille faktor on 50 või rohkemgi. Lapsi võiks kaitsta terve suvi, olenemata ilmastikutingimustest.

Augustis võib juba nõrgema faktoriga kreem kasutada.

Hoiduge otsesest päikesevalgusest

Kuni aastaseid lapsi tuleks otsese päikesevalguse eest kaitsta. Sel juhul on oht suurem kui päikesest saadav kasu. Laps võib otsese päikesevalguse all ära põleda juba 5 minutiga.

Nautige lastega suve sobival ajal!

Päeval kell 11-16/17 ei ole soovitatav lastega väljas olla, kui te ei ole varjus. Väikelaste jaoks on parim aeg õues jalutamiseks hommikul ja õhtul.

Emmede Klubi