Miks mu lapse juuksed ei kasva?

Miks mu lapse juuksed ei kasva?

21. Jun 2013, 06:00 Emmede Klubi Emmede Klubi

Probleeme juustekasvuga ei esine ainult vanematel inimestel, vaid isegi lastel. See on juhtunud ka Emmede Klubi kasutajaga, kes on mures, sest tema 5-aastasel pojal ei ole peas praktiliselt üldse juukseid ja kui need kasvavad, murduvad need kergelt. Milliseid probleeme võib lastel juustekasvuga esineda, räägib trihholoog Jekaterina Pudova.

Aeglasel karvakasvul võib olla mitu põhjust:

  • Geneetilised põhjused
  • Autoimmuunhaigused
  • Seen

Igat juhtumit tuleb uurida individuaalselt ja ainult nii saab paigaldada täpse diagnoosi.

Juuste spetsiifikat uuritakse spetsiaalse masina abiga. Visuaalselt on keeruline leida põhjust, miks juuksed on vähenenud. Teostada võib ka vereanalüüsi.

Arst räägib, et ei ole paika pandud kindlat vanust, millal tuleks arsti juurde minna. Kuid kui on teatavaid probleeme, samuti, nagu nahaprobleemide puhul, näitavad need tihti sügavamaid probleeme organismis ja nahk ning juuksed on selle peegeldus. Kui ikka on probleeme juuste tervisega, tuleks arsti poole pöörduda.

Seoses juuste murdumisega, tuleb pöörata tähelepanu konkreetsele olukorrale. Võimalik, et see on geneetiline ja päritud vanematelt, või on juuste struktuur muutunud- juuksed muutuvad teatud pikkuseks kasvades hapraks.

Soovitame pöörduda kas trihholoogi, dermatoloogi, pere- või lastearstile, kes saab olukorda diagnoosida.

Kokkuvõtteks võib öelda, et kui Sa oled mures lapse juukse kasvu või juuste struktuuri pärast, tuleks kindlasti arsti poole pöörduda.

Emmede Klubi