Mida vahvat võtta ette väikelapsega, kellest on saamas vanem õde/vend

Mida vahvat võtta ette väikelapsega, kellest on saamas vanem õde/vend

23. May 2015, 20:16 Emmede Klubi Emmede Klubi

Vanemaks õeks/vennaks saamine on lapse jaoks väga suur muutus, tema ei ole enam tähelepanu keskpunktis. Ta peab harjuma uue elukorralduse ja rolliga.

1. Veeda temaga kahekesi-olemise-päevi!

Võta teadlikult aega, et veeta aega koos oma esiklapsega. Käige kahekesi kohvikus, teatris, jalutamas, tehke kahekesi just neid asju, mis teile mõlemale meeldivad. Kahekesi olemise päevad peaksid toimuma ka pärast beebi sündi.

2. Kui ta on siiani maganud võrevoodis, vahetage see välja suure lapse voodi vastu!

Selleks, et lapsel ei tekiks tunnet, justkui võtaks beebi tema koha üle ka teie magamistoas, harjutage ta juba varakult oma tuppa suurtle laste voodisse. Väikelaps, kes siiani on veel teiega samas toas maganud ja teinud seda võrevoodis, võib tunda end reedetuna kui ta pannakse eraldi magama pärast beebi sündi. Selleks, et ta saaks harjuda uue elukorraldusega, alustage muudatuste sisseviimist võimalikult varakult, et beebi tulekuks oleks need muutused juba tavalised.

3. Valige üheskoos beebile riideid!

Võtke tulevane vanem õde/vend kaasa kui lähete beebile riideid ja muud vajalikku soetama. Laske mõned asjad ka temal valida, et ta saaks end olulise ja suurena tunda. Tal võib olla väga uhke tunne kui beebi kannab tema valitud riideid või mängib tema valitud mänguasjadega.

4. Muutke traditsiooniks, et kord nädalas/kuus, võtate koos perega ette midagi toredat!

Looge juba raseduse ajal traditisoonid, mida teete iganädalaselt või igakuiselt. Kui jätkate nende traditsioonidega ka pärast beebi sündi, tekitab see vanemas lapses turvatunnet ja teadmist, et kuigi elukorralduslikus osas on väga palju muutunud, on jätkuvalt asju, mis ei muutu.

5. Leppige kokku, et kui beebi on kodus, saab temast Sinu väike abiline!

Vanema õe/venna roll on väga vastutusrikas ning selleks, et vanem laps ei tunneks end kõrvalejäetuna, laske tal end aidata. Tehke seda vastavalt tema vanusele - väiksemal lapsel paluge mähkmeid tuua ja riideid valida, vanem laps võib näiteks võrevoodis magavat beebit valvata kuni Sina süüa valmistad või koristad. Laske tal end vajalikuna tunda.

6. Kinnitage igapäevaselt, et armastate teda!

Tekitage lapses kindlustunne ja teadmine, et kuigi pärast beebi sündi saab ta vähem tähelepanu, armastate te teda ikka nii nagu alati. Väikelapse jaoks võib uue beebi sünd tekitada tunde, justkui teda enam ei armastata ja ei soovita. Tehke korralikult eeltööd ning ärge unstage hellust ja armastust ka pärast uue beebi sündi.