Mida teha, kui laps jääb kogemata autosse luku taha?

Mida teha, kui laps jääb kogemata autosse luku taha?

19. Jan 2016, 15:00 Emmede Klubi Emmede Klubi

Aeg-ajalt saavad autoteenindused väljakutseid mures lapsevanematelt, kes on kogemata oma põnni autosse sisse lukustanud. Elke Auto tegevjuht Ando Rahu annab Postimehes nõu, mida sellises olukorras teha.

Laps võib autosse kinni jääda, kui vanemad on võtmed autosse unustanud või on need näiteks last autosse sättides autosse kukkunud, mille järel on autouks pahaaimamatult kinni löödud.

Kui võtmed on lapse käes või ta saab need kätte võtta, õnnestub tihti teda ennast veenda nuppu vajutama ja uksi avama. Sellest tulekski alustada. Teine võimalus on leida kiiresti varuvõtmepaar.

Kui laps on rahulik ja ilm pole sedavõrd soe ega külm, et auto sisetemperatuur võiks lapsele kiirelt liiga teha, on mõistlik järgmise lahendusena helistada mõnda autoteenindusse ja paluda abi sealt. 

Auto akna sisse löömine peaks olema viimane võimalus, mida kaaluda ainult siis, kui ilm on nii soe, et auto sisetemperatuur võib tõusta kiirelt lapsele ohtliku tasemeni. Autoakna purustamisel võivad viga saada nii laps kui ka auto interjöör.

Kui aken ikkagi tuleb purustada, siis mitte esiklaas, mis puruneb väga raskelt. Küljeakendest tuleks eelistada suuremaid, mitte väiksemaid, sest reeglina on väiksed küljeaknad tegelikult kõige kallimad vahetada.


Kas Sinu või mõne tuttava laps on kunagi autosse kinni jäänud? Mis siis sai?

Minumeelest see on väga hea mõte! Isegi kahe-kolmesele võib ju juba auto puldilt püüda õpetada kuidas autot lukku ja lukust lahti saada.

20. Jan 2016, 11:36

Meie vanem poja otsustas ükskord auto uksed lukku panna(u. aasta tagasi), kui issi lumest autot puhastas. Muidugi võtmed olid ees ja auto käis. Mina polnud tolhetkel läheduses, aga kui abikaasa appi kutsus, muutusin koheselt ärevaks. Abikaasa ei saanud üksinda hakkama, kuna ei osanud lapsele seletada, et tee uks lahti. Läksin mina siis appi. Kutsusin lapse teise ukse juurde ja ütlesin, et tee emmele uks lahti. Laps oli ise juba šokis ja läks aega, kuid saime ukse lahti. Õnneks polnudvaja kõrvalist abi ja kõik lõppes õnnelikult. Peale seda lugesin muidugi abikaasale sõnad peale, et ei tohi last niimoodi jätta.