Mida potitreeningu puhul vältida?

Mida potitreeningu puhul vältida?

14. May 2013, 10:13 Emmede Klubi Emmede Klubi

Lapse potil käimise selgeks saamine ei ole mitte lihtsalt üks uus oskus, mida ta õpib, vaid oluline etapp väikese inimese elus. Kui ta ise juba poti vastu huvi tunneb, on seda palju lihtsam saavutada

Saa teada, mida ei tohiks ja mida peaks potitreeningu ajal tegema!

Õige ajastus

Potitreening on tähtis etapp, aga laps peab enne selleks enda lihaseid kontrollima ja on mõned olulised oskused, mida ta enne seda omandama peaks. Enne potitreeningut peaks laps ise kkõndima. Lisaks, enne 1.5 aastat ei kontrolli veel beebi hästi enda keha.

Seega, kui te olete otsustanud varakult potitamisega alustada ja ka laps on sellest huvitatud, peaks ta oskama ka ise potile istuda. Potitreening ja selle alustamine sõltub teist kahest ja see aitab mähkmeid kokku hoida. Pane teda potile siis, kui märkad, et ta tahaks häda teha ja on tõesti õige aeg. Potile võiks lapse panna enne või pärast sööki, peale joomist toidukordade vahel ja enne ning pärast und.

Pea meeles, et isegi kui Sa oled saavutatud tulemusega rahul, ei tegutse veel laps praegu iseseisvalt. Ja võib ka juhtuda, et on liiga vara ja potitreeningust tuleb veel mõneks ajaks loobuda. Ära karda, see aeg tuleb ja laps hakkab ka enda keha paremini kontrollima.

Ära riidle lapsega!

Kui laps on vanem kui 1.5 aastat, võid talle potti tutvustada. Aga pea meeles - kui Sa alustad liiga vara, võib protsess lihtsalt kauem aega võtta, laps peab veel enda keha tunnetama õppima. Vahel juhtub, et laps keeldub potile minemast, näitab enda vastumeelsust välja, nutab ja ei ole nõus istuma. Sel juhul, võib seda protsessi paar kuud edasi lükata. Järgmine kord tutvusta talle potti mängulisemalt

Ära tee potil käimist liiga formaalseks ja tehniliseks

Tavaliselt saadab potitamisega kõige suurem edu, kui seda tehakse mänguliselt. See aitab luua lapsele hubase atmosfääri ja hoiab lapse tähelepanu paigal. Näiteks võid ta potile istuma panna koos nuku või mänguasjaga. Ja oluline on lapsi ka nende edu pärast kiite. Jagada temaga rõõmu võime üle ennast ja enda vajadusi kontrollida! 

Anna lapsele aega oma keha tundma õppimiseks

Potitreeningule aitab kindlasti kaasa, kui last ilma mähkmeta hoida. Sel juhul on kergesti märgata, kui lapsel häda tuleb või tulemas on. Seda näed nii Sina kui ka laps ise. Hiljem õpib ta ise sellest Sulle märku andma. Selline lähenemisviis on ideaalne suvel.
Samuti on tähtis, et Sa räägiksid lapsele, mis temaga toimub - hiljem õpib ka tema sulle ütlema, mida ta tahab.

Ära karista last! 

Emmede Klubi

20130501142407-31372.jpg