Lugemissoovitus: Kuidas näha ootamatus eluraskuses hoopis ilu?

Lugemissoovitus: Kuidas näha ootamatus eluraskuses hoopis ilu?

10. Nov 2015, 15:00 Emmede Klubi Emmede Klubi

Ükskõik kas Sa soovid ennast ette valmistada teistmoodi lapse sünniks, püüad kohaneda ootamatult erilise lapse vanemaks saamisega või tahaksid lihtsalt olla mõistvam ja tolerantsem ühiskonna liige ning kasvatada samas vaimus ka oma lapsi: ameeriklanna Kelle Hamptoni blogi lugemine teeb hingele head ja inspireerib igal juhul.

Kelle Hampton alustas oma kolmekümnendaid eluaastaid justkui maalitud maailmas: edukas karjäär fotograafina, suurepärane toetav abikaasa, uhke maja Floridas, pühapäevahommikusöögid sõbrannadega, imeilus väike blond tütar Lainey ja ideaalne teise tütre Nella ootusaeg.

Kui aga Nella viimaks ilmavalgust nägi, purunes Kelle Hamptonile tuttav ja harjumuspärane maaliline maailmapilt sünnitustoa põrandale kildudeks: Nellal oli Downi sündroom.

"Ma olin justkui tuimestatud. Ma leinasin selle lapse kaotust, keda olin oodanud. Samal ajal kui laps, keda ma siia maailma tegelikult tervitasin, vaatas mulle silma ja palus mind, et ma teda armastaksin. See oli minu elu kõige määravam hetk," kirjeldab Kelle Nella sündi. 

Täielikule emotsionaalsele krahhile järgnes aga avastus ja mõistmine, et puudega lapse sünd võib muuta perekonna elu igaveseks ka positiivses mõttes. Kelle avastas, et Nella on laps nagu laps ikka - tilluke inimene, kes vajab oma vanemate armastust ja pakub selle eest elu suurimat vastuarmastust ning õppetunde.

Nella sünnist alates on Kelle pühendanud suure osa oma blogist teadlikkuse tõstmisele Downi sündroomi kohta - selle kromosoomhäirega lapsed saavad kogeda täiesti tavalist lapsepõlve, käia koolis, elada normaalset ja õnnelikku, kuid lihtsalt keskmisest pisut teistsugust täiskasvanuelu. Downi sündroomiga lapsed vajavad veidi enam vanemate tähelepanu ja hoolt, sest tervele lapsele juskui iseenesest külge hakkavaid oskuseid tuleb Downile kannatlikumalt õpetada. Samal ajal on Downidel meile elus tegelikult oluliste väärtuste koha õpetada enam kui kellelgi teisel. 

Blogilugejatele õpetavad Kelle kirjutised palju emaarmastuse hoomamatust jõust ning sellest, et kõik elus oleneb vaid perspektiivist.

Ilu leidmisest ootamatustes, mida elu meie teele toob, on Kelle kirjutanud ka raamatu "Bloom: Finding Beauty in the Unexpected", mis ei ole küll eesti keelde tõlgitud.

Kelle ja Nella loo lugemist tasub alustada väikese Nella sünniloost SIIN!

10. Nov 2015, 15:49

Imeilus! 😍