Lugeja lugu: Aktiivse lapse vanema silmad ei pea nägema mitte ainult ette ja taha, vaid 360 kraadi ulatuses!

Lugeja lugu: Aktiivse lapse vanema silmad ei pea nägema mitte ainult ette ja taha, vaid 360 kraadi ulatuses!

05. Sep 2015, 15:53 Emmede Klubi Emmede Klubi

"Meie aasta ja kümne kuu vanuse pojaga juhtub koguaeg midagi. Meie poja õppis trepist üles-alla käimise juba aasta tagasi selgeks, kuid siiani tuleb teda pidevalt manitseda ettevaatlikkusele.

Kaks korda on ta trepist alla kukkunud. Esimesel korral olid meil külalised. Laps, kes oli juba üsnagi väsinud, hakkas magama minema. Jalake astus astmest kuidagi mööda ja nii ta alla trepist veereski. Mäletan sellest ainult nii palju, et šokist surusin käed silmadele ja karjusin. Õnneks on isad teistsugused - issi püüdis poja poole trepi pealt kinni. Veel nädalaid meenutas seda hirmsat seika väike muhk.

Teine kord oli asi juba hullem. Pojake otsustas ülemisel trepiastmel jonnima hakata ja nagu ikka, peaga vehkima hakata. Tasakaalu kaotades kukkus ta küll ainult neli astet allapoole, kuid kaotas kukkumise käigus siiski killukese hambast. Ehk on nendest õnnetustest niigi palju kasu olnud, et laps on edaspidi treppidel ettevaatlik olnud.

Kuid kõige hirmsamaks õnnetuseks oli meil nõudepesumasina kapsli maitsmine - süüdistan ennast siiani! 
Peale seda kui poja õppis ära üle värava ronimise ja köögist teda enam eemale polnud võimalik hoida, tõstsin kodukeemia tema haardeulatusest kõrgemale. Kord poest tulles palusin abikaasal kapslid kohe karpi ära panna. Tema veel imestas, et miks karp tavapärases kohas pole ja tõstis vanasse riiulisse tagasi. Õhtul, kui olime pojaga kahekesi kodus, kuulsin köögist hirmsat kisa. Köögis avanes hirmus vaatepilt: poja oli kapslist tüki hammustanud. Ma ei saa aru kuidas mina, kes ma olen ometi tavaliselt külma närviga, taas paanikasse sattusin ja lapsel okserefleksi esile kutsuma hakkasin (kuigi tean ju, et seda ei tohi teha). Helistasime mürgistusabi numbrile ja käitusime vastavalt saadud juhistele. Sel ajal kui poja tudis, nutsin mina süütundest, et oleks võinud need kuradima kapslid ikka ise ära panna. See oli ka minu elu suurim ja hirmsaim õppetund - kui õnnetus oleks õnnetult lõppenud, poleks ma kunagi suutnud endale sellist viga andestada. 
 
Poja on meil ikka sama aktiivne ja rõõmus edasi, kuid nüüdseks on perre lisandunud meie pisike piiga. Neid kahte võrreldes on näha, et preilna on palju rahulikum ja õnnetusi juhtub ka temaga vähem. Ka lasteaiast öeldi, et pojaga juhtub seal võrreldes teistega rohkem. Ikka on tema see, kes komistab või kukub!

Lõpetuseks võin öelda, et seesama väike Pätu võlub koheselt kõik inimesed on olemusega ära. Ta lihtsalt on selline särav ja aktiivne.
 
 
 
Väikese Pätu emme,
 
Anny"


Postitus on osa Emmede Klubi teemanädalast "Ohud ja laste turvalisus kodus", mille jooksul tutvustame nelja levinud õnnetust, mis lastega turvaliste koduseinte vahel juhtuda võivad, jagame kogemusi juhtunud õnnetustest ja kodu turvalisemaks muutmisest ning uurime millised on vanematele seadusega pandud kohustused laste turvalisuse tagamisel. 


Oma lugusid saate teiste lugejatega jagada nii blogipostituste kujul („Lisa artikkel“) kui ka meili teel – loo saate teele panna aadressil mirjam.hunt@emmedeklubi.ee ning soovi korral tagame teie täieliku anonüümsuse. Milline on teie peres juhtunud (õpetlik) õnnetus, mida Sina teiste lugejatega jagada tahaksid? 
07. Sep 2015, 08:03

Väga kurb lugeda . Ma ka hirmuga panen kodukeemiat kõrgemale peitu, aga ikka jääb see hirmukilluke sisse. Pisikesi õnnetusi juhtub ka meil pidevalt. Martin sõna otseses mõttes on nagu peata. Kodus kõnnid toast kööki ja ei vaata et sein ees, põrutab vastu seina (pidevalt) . Väljas jalutades koguaeg komistab või käib kõhuli. Ja mänguhoos on ka palju kokse, kuna emme-issi sõna ei kuulata. Lastel avastamist ja rõõmu kui palju praegu, aga õnnetusi topelt.

Mirjam Mirjam 05. Sep 2015, 22:58 Irinaaa

☹ hirmus...

Irinaaa Irinaaa 05. Sep 2015, 17:58

Ohh, Issand... Ma nii kardan seda kodukeemiat! Meie naabri poiss suri ära, jõi mingit keemiat.. Nii kohutav.. Mina ostan ainult öko pesemisvshendeid, aga ikkagi ei ole nad 100% ohutu...

eveliiy eveliiy 05. Sep 2015, 16:41

Väga kurb, et sellised asjad juhtuvad. Ka minu poja on väga aktiivne ja sellega seoses ka mõnikord lohakas ja nii on need õnnetused kerged juhtuma.