Looduslik abivahend sügiseste külmetushaiguste vastu, mis tõesti toimib

Looduslik abivahend sügiseste külmetushaiguste vastu, mis tõesti toimib

06. Nov 2019, 15:05 Emmede Klubi Emmede Klubi

Me kõik teame, et beebil aitab haigustekitajate vastu võidelda rinnapiim, mis sisaldab antikehasid ja teisi põletikuvastaseid ja immunoloogilisi faktoreid. Eriti hästi tugevdab immuunsust esimene sünnitusjärgne piim ehk ternespiim. 

Nagu inimesed, annavad ka lehmad esimestel poegimise järgsetel päevadel ternespiima – eriti palju bioaktiivseid koostisosi sisaldavat piima, mis aitab tugevdada immuunsüsteemi, võidelda nakkushaiguste vastu jms.

Ternespiim sisaldab väga palju immuunglobuliine ehk antikehasid ja teisi bioaktiivseid aineid, mis aitavad võidelda nii viiruste kui ka bakterite vastu. Ternespiimast, mis vasikatest üle jääb, toodetakse ternespiimapulbrit ja kapsleid. Kapsleid tehes lisatakse sinna ka teisi haiguste vastu võitlemist toetavaid aineid nagu laktoferriini. 

Lehma ternespiima võetakse, et tugevdada immuunsust, parandada vigastusi, närvisüsteemi kahjustusi, meeleoluprobleeme ja tõsta heaolu, vähendada vananemist ja hävitada baktereid ning seeni, leevendada kõhulahtisust. Ternespiima kasutatakse ka rektaalselt soolepõletike ravis, vaginaalselt HPV ravis, silmatilkades kuivade silmade vastu, suus hoides hambakaariese vastu jne. 

Siiski tuleb arvestada, et lehmapiimas olevad antikehad ei pruugi toimida inimestele samaväärselt nagu just meie jaoks loodud rinnapiimas olevad antikehad. Seega on ema ternespiim vastsündinule asendamatu toit ja jätkuv rinnapiimaga toitmine väga kasulik. Hilisemas elus on aga kasu ka lehma ternespiimast. 

Kui võtta ternespiima haiguste perioodil ennetavalt, aitab see haigestumist ära hoida. Kui kurk juba kipitab, aitab ternespiim haigust tagasi lüüa. Ternespiim sobib nii lastele, täiskasvanutele kui ka näiteks koduloomadele. 

Kui laps ei oska veel kapslit võtta, saab pulbri talle lahustada joogis, kuid mitte kuumas joogis, sest siis võivad antikehad kaotada oma aktiivsuse. 

Müügil on nii Soomes ja Uus-Meremaal kui ka Eestis valmistatud ternespiimatooteid.

 

Millised meetodid on teie peres aidanud haiguste perioodil immuunsust turgutada? Kas olete ternespiimapulbrit või -kapsleid juba proovinud?