Looduslapse bingo ehk suurepärane õuemäng

Looduslapse bingo ehk suurepärane õuemäng

16. Jul 2017, 19:07 Emmede Klubi Emmede Klubi

Väikesed lapsed on ühed kõige uudishimulikumad tegelased üldse! Nad armastavad oma ümbruskonda uurida ja avastada. Ning kõige toredam on, et seda saab nende jaoks hõlpsasti ka mänguks muuta!

Just seda tegigi blogija Mirjam, kes koostas oma lastele "Looduslapse bingo", mida lahkelt ka teistega jagab!

"Mängima asumiseks pole tarvis muud kui mäng lihtsalt välja printida (.pdf failide lingi leiad postituse lõpust) ja õue minna. Erinevaid mänguvälju on kuus ja mina lasin nad korduvkasutatavuse huvides ka lamineerida. Seda saab teha, ma pakun, igas kaubanduskeskuses asuvas fotopoes ja ilmselt on lamineerimismasinad olemas enamustes kontoritestki. Lamineerides saab mänguväljale pühitava markeriga mängija nime ja juba leitud asjade peale ristikesed teha ning need sealt mängu lõpus taas maha pesta või pühkida. Nii ei lähe mänguväljad metsa all või jõe ääres ringi roomates ka mudaseks ega kortsu. Samuti kulub mängu juurde ära luup.

Mingisuguseid reegleid “Looduslapse bingot” mängides üleüldse olema ei pea. Muidugi võib mängida võidu peale seni, kuni üks mängijatest neli järjestikust ruutu maha tõmmanud ja “bingo!” hüüdnud on. Selline next level variant on kindlasti sobilik näiteks kooliealistele lastele või täiskasvanutele, kelle jaoks tühipaljas käbikorjamine võistlusmomendita liiga nüri on. Minu eesmärk oli aga põnne ninapidi maadmööda roomama ja asju päriselt otsima ja lähedalt vaatama innustada, nii et nemad otsivad asju eesmärgiga võimalikult mitu ruutu mänguväljal maha kriipsutada. "

20170711192445-29126.jpg

Lisaks annab Mirjam ka häid ideid, kuidas mängu veelgi kaugemale viia:

"Kokku kogutud sambla, lehed, käbid ja muu saab pista korvi või liivaämbrisse ja kollektsioonist hiljem lähemalt juttu teha. Millised kõik need asjad luubiga vaadates on? Mis omavahel kokku sobivad ja mis mitte? Mida me täna leitud asjade juures märkasime, mida me varem näinud polnud? Kas leitud asjust saab ehk midagi meisterdada?"

Looduslapse bingo saad endale printimiseks alla tõmmata Mirjami blogipostituse lõpust SIIT!

Vahvat avastamist!


20170705101041-46839.jpg


Rubriigist Huggies® Mänguasjade Maa