Lindexi kutsub ohtliku aine sisalduse tõttu tagasi printsess Anna pildiga sokid

Lindexi kutsub ohtliku aine sisalduse tõttu tagasi printsess Anna pildiga sokid

06. Sep 2017, 22:51 Emmede Klubi Emmede Klubi

Soome rõivabränd Lindex on ka Eestis tuntud ja armastatud koht lasteriiete ostmiseks. Keskkonnale ja inimkonnale ohutut ja kvaliteetset toodangut ja tootmist pooldaval Lindexil on nimekiri ohtlikest kemikaalidest, mida firma oma rõivastes ei kasuta. Eelmisel nädalal andis bränd välja pressiteate, et ühest Lindexis müüdavast sokipaarist on siiski keelatud ainet leitud - firma kutsub need sokid tagasi. 

Vähkitekitavaks kemikaaliks lagunevat ainet sisaldavad sokid on printsess Anna pildiga, Disney multifilmi "Lumekuninganna ja igavene talv" teemalisest kolmikpakist (näidatud pildil). Probleem puudutab ainult sokke, mille seerianumber on 833 7410285 5170 1611. Kõik sellised sokid soetanud kliendid saavad kauba tagastada lähimasse Lindexi poodi, kus tagastatakse ostule kulunud raha.

Pressiteates avaldab Lindex juhtunu suhtes kahetsust ja vabandab. Põhjalikku infot Lindexi kaubamärgi toodete ohutuse ja eetika kohta leiab SIIT

Emmede Klubi meenutab, et ohutus- ja eetikareeglite olemasolu, nende järgimine ja kontroll on tähtsaks põhjuseks, miks soetada oma lastele vaid Euroopas tunnustatud kaubamärkide rõivaid ja mänguasju. Vältida tuleks rõivaste ja mänguasjade tellimist Aasiast üliodavatest veebipoodidest - need tooted võivad sisaldada kemikaale, mis segavad hormoonide tööd meie kehas, on vähkitekitavad ja rikuvad pesumasinast reoveena keskkonda jõudes meie loodust. Lisaks ei ole tootmisprotsess ilmselt eetiline. 

 

Kust ostad Sina oma lastele riideid ja mänguasju?