Lastearstid ei nõustu perearstide soovitusega lasteaeda naasmise osas

Lastearstid ei nõustu perearstide soovitusega lasteaeda naasmise osas

17. Dec 2018, 22:46 Emmede Klubi Emmede Klubi

Väikelapsed on vahetevahel väga lustlikud ka haiguse ägedas faasis.


Poleemika Eesti perearstide poolt novembris väljaantud juhendmaterjali "Millal jätta laps lasteaiast koju?" üle jätkub. Eesti lastearstide selts häiritud, et nendega enne vastuolulise juhendi avaldamist ei konsulteeritud, vahendab ERR

Lastearstide seltsi juht dr Ülle Einberg ütleb, et esmalt taotlesid nad juhendi mahavõtmist perearstide seltsi kodulehelt, ent sellega ei nõustutud. Nüüd soovivad nad vähemasti juhendi muutmist.

Lastearst tunnustab, et iseenesest on juhendmaterjali koostamine tänuväärne ja suuremale osale sellest on nad valmis ka alla kirjutama, ent vastuolulised lõigud tuleks selgeks vaielda ja ära muuta. Omavahel kohtutakse uue aasta alguses. 

Lastearstide hinnangul ei tohiks väikest last kollektiivi saata pelgalt selle põhjal, kas ta on hommikul reibas, vaid tuleb kontrollida, kas ta on tervenenud. Laps ei tervene ühe-kahe päevaga, isegi kui ta kolmanda päeva hommikul võib esialgu reibas tunduda.

Lasteaeda ei sobi viia haiguse ägedas faasis - näiteks äsjaalanud nohuga last. Selles faasis on nohu kõige nakkavam, lapse nina vajab puhastamist, laps rohkem vedelikku, rohkelt puhkust - nende asjadega ei pea tegelema lasteaiatöötajad. Samuti ei tohiks lasteaeda viia palavikus last, antibiootikumiravi saavat last.

Samas näiteks juhul, kui lapsel on juba nädalaid vana köha, pole tõesti mõtet selle lõplikku kadumist kodus oodata.

 

Mida arvad Sina - kas perearstide seltsi juhend on mitmetimõistetav ja eksitav, mis võib kulmineeruda sellega, et ägedalt haigeid lapsi hakatakse lasteaeda viima?